tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wieczór z poezją

 

W czwartek, 22 października, w sali kawiarnianej MDK, odbył wieczór poetycki pod hasłem „Dojrzewanie z poezją”. Było to spotkanie z twórcami Opoczyńskiego Klubu Literackiego „Nad Waglanką”, którzy w ciekawy sposób zaprezentowali publiczności swą twórczość. Współorganizatorami wieczorku były: PiMBP oraz MDK, a uczestniczył w nim prezes koła poetyckiego „Poezja Nie-Odkryta Szuflada” z Radomia - Czesław Banaszczyk.
Spotkanie składało się z dwóch części. Początkowo młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1: Martyna Przybył, Aleksandra Jędrasik, Daria Siwek, Agnieszka Matysiak, Aneta Nowak, Patrycja Nowicka, Izabela Pęczek, Ewelina Pałyga, Patrycja Mijas, Malwina Falasa, Michał Grabowski recytowało wiersze członków klubu z Opoczna.
Po zakończeniu występu, głos zabrała dyrektorka PiMBP - Bożena Świątek-Mazur, która wyraziła wdzięczność wszystkim członkom klubu, za ich uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach i aktywne działania, które procentują zwiększonym zainteresowaniem poezją w powiecie opoczyńskim.
W dalszej części, autorzy tekstów recytowanych na spotkaniu: Irena Plucińska, Józef Nita, Bożena Wijata, Jerzy Piekarski, Małgorzata Jórek, Kazimierz Stępień, Grażyna Zawadzka, Jerzy Wilk i Wiktor Biernacki prezentowali własne liryki. Tym razem charakteryzowały się one dużą różnorodnością tematów, od spraw obyczajowych, po religię. Próbkę swej twórczości przedstawił także gość z Radomia.
Wieczorek poetycki był prawdziwą ucztą dla ducha. Zebrani byli pod wielkim wrażeniem prezentowanych treści, każdego autora nagradzali gromkimi brawami.
Godnym podkreślenia i tym, co cieszy najbardziej to fakt, iż w rozwój kultury tak aktywnie angażuje się młodzież opoczyńska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »