tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Wieczór pod znakiem dobrego humoru

 

W środę, 17 marca na scenie widowiskowej Miejskiego Domu Kultury wystąpił jeden z najlepszych kabaretów ostatnich lat - Neonówka. Kabareciarze zaprezentowali publiczności program „Co by było gdyby…”. Sala kinowa rzadko goszcząca tłumy, tym razem wypełniła się po brzegi. Nieczęsto bowiem zdarza się zobaczyć w Opocznie wielkie gwiazdy polskiej sceny kabaretowej.
Kabaret Neonówka powstał we Wrocławiu w 2000 roku, i od tamtej pory zdobył niezliczoną ilość nagród na wielu festiwalach kabaretowych. W jego skład wchodzi - Roman Żurek (założyciel), Michał Gawliński, Radek Bielecki. Grupa uprawia satyrę polityczną. W swych programach ukazuje przemiany społeczno-kulturalne naszego kraju oraz jego mieszkańców. Kabaret zajmuje się również trudnymi tematami, pokazując nawet najbardziej zagmatwane sprtawy w sposób niezwykle lekki i żartobliwy.
W środowy wieczór artyści zaprezentowali opoczyńskiej publiczności swoje najlepsze skecze m.in.: „Wieści parafialne”, „Mam wszystko”, „Ojciec”, „Orędzie noworoczne”, „Mieszko i Dobrawa”, „Niebo”.
Kabareciarze okazali się prawdziwymi mistrzami swojej profesji. Po raz kolejny potwierdzili, że należą do czołówki polskich kabaretów. Dzięki świetnie dobranemu i przedstawionemu repertuarowi, członkowie grupy zrobili wielkie wrażenie na publiczności. Szczególnie miłym zaskoczeniem było wykorzystanie w występie miejscowych nazw i częste odniesienia do naszego miasta.
Środowy występ był niezwykłym przeżyciem, pozwalającym zapomnieć o codziennych troskach i problemach. Pełna sala i nieschodzący z twarzy publiczności uśmiech, świadczą dobitnie o dużej popularności Neonówki w naszym regionie.
Po spektaklu każdy chętny mógł nabyć płyty DVD, prezentujące twórczość grupy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »