tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Wieczór filmowy w Klinach

 

Były brawa, śmiech i wzruszenie… Koło Gospodyń Wiejskich w Klinach już po raz trzeci zorganizowało w świetlicy wiejskiej wieczór z filmem. Zgromadzona publiczność miała możliwość obejrzenia filmów z archiwum telewizji lokalnej powstałych w latach 60. i 70. ubiegłego wieku oraz przegląd najciekawszych wydarzeń z życia lokalnej społeczności zarejestrowanych przez Andrzeja Paradowskiego, współpracującego z telewizją mieszkańca Klin. – Biorąc pod uwagę zainteresowanie – mówi przewodnicząca koła Bogusława Madej – chcielibyśmy aby ta impreza na stałe wpisała się w działalność naszego koła i świetlicy.
Wydarzeniem wieczoru był, wcześniej zapowiedziany, film A. Paradowskiego pt. „W szczerym polu”. Czterdziestominutowa historia stojącego w polu krzyża i odchodzących w zapomnienie obrzędów zakopywania ewangelii i święcenia pól została opowiedziana przez najstarszych mieszkańców wsi. – Miałem obawy – mówi A. Paradowski – czy widzów nie znudzi ta dość długa historia. Wytrzymali… Materiał do tego filmu zbierałem od lutego do grudnia 2004 roku. Niektóre zdjęcia wykonywałem o wschodzie słońca w ponad 20–stopniowym mrozie. Kilka osób występujących w tym filmie już odeszło…
Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie otrzymał zapewnienie, że kopia filmu trafi do muzeum. A na zakończenie były pączki. Jak to w tłusty czwartek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »