tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

Zatrudnimy pracowników OPOCZNO
- prace ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Wieczór wigilijny w Dębie

 


Urok świąt Bożego Narodzenia ożywia każdy dom, każde miejsce pracy, wszystkie szkoły. Ten niepowtarzalny klimat sprawia, że pragniemy dzielić się wiarą, nadzieją i radością wynikającą ze świadomości, że ?Chrystus, który przyszedł na świat w ciele tylko jeden raz, gotów jest przyjść do nas powtórnie w każdej minucie?.
Jednym z takich miejsc ożywionych duchem jedności w oczekiwaniu na cud wigilijnej nocy stała się Szkoła Podstawowa w Dębie. 21 grudnia odbył się tam wieczór wigilijny, podczas którego uczniowie wykonali jasełka pn. ?Historia narodzenia Pana?. W krótkich scenkach przypomnieli wydarzenia związane z przyjściem Jezusa na świat, by dokonać odkupienia człowieka. Dopełnieniem wieczoru była wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole.
Jak co roku, wigilia okazała się uroczystością środowiskową. Zgromadziła bardzo wielu mieszkańców Dęby, Dęborzeczki i Buczku. Wyjątkowo licznie przybyła młodzież. ? To bardzo miłe, że często i chętnie odwiedzają szkołę nasi absolwenci. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomogli przygotować stół wigilijny, a najbardziej gorąco rodzicom uczniów, Kołu Gospodyń Wiejskich z Dęby oraz Wspólnocie Gruntowej Wsi Dęba ? podsumowała dyrektorka szkoły, Marzena Ciechańska.


Marzena Ciechańska   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »