tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Więcej sportu zamiast tortu

 
W środę, 5 maja w MDK odbyły się powiatowe eliminacje V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. W ramach konkursu uczniowie zaśpiewali piosenki, do których tekst – koniecznie o zdrowiu – napisali sami

W konkursie organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną wzięło udział siedem szkół z terenu powiatu. Swoje zdolności estradowo–wokalne zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych w Drzewicy, Bielowicach, Białaczowie, Miedznej Drewnianej i ZSS nr 2 oraz gimnazjaliści z Paradyża i Żarnowa. Ich występy, w których poza ciekawym tekstem własnego autorstwa uczniowie zaskoczyli także kostiumami bądź układem tanecznym, oceniało jury. Jak podkreślali jego członkowie, wszystkie grupy zaprezentowały wysoki i wyrównany poziom.
Wykonania uczestników konkursu oceniano w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli ex aequo zespoły: z SP w Drzewicy za utwór „W sidłach nałogu” oraz z SP nr 2 za wykonanie piosenki „Zdrowe warzywka”. Trzecie miejsce przyznano uczniom SP w Bielowicach. Ponadto jury wyróżniło uczniów z Białaczowa i z Miedznej Drewnianej.
W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie z Paradyża, którzy zaśpiewali utwór pod tytułem „Opamiętaj się”. Drugie miejsce przyznano gimnazjalistom z Żarnowa („I love you zdrowie”).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. W przerwie między wykonaniami, dzięki uprzejmości sponsorów, zorganizowano słodki poczęstunek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »