tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Więcej ruchu dla maluchów

 
W środę, 10 lutego w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 odbył się 8. Rambit Edukacji Wczesnoszkolnej dla klas pierwszych pod hasłem więcej ruchu dla maluchów.



Uczestnicy ósmej edycji rambitu


W rambicie uczestniczyli pierwszoklasiści ze szkół podstawowych z Januszewic, Bielowic i Sielca oraz SP nr 3 i SP nr 2 wraz z opiekunami.
Dzieci rywalizowały w konkurencjach sportowych takich jak m.in. jazda na kocyku, toczenie piłki palantowej kijem do unihokeja, tor przeszkód z szarfą oraz konkursie teoretycznym. Odpowiadały na pytania z wiedzy przyrodniczej, ogólnej, sportowej i o ruchu drogowym. Były też zagadki.
Konkurencje sportowe punktowano w skali 1-5 a teoretyczne 0-3 pkt. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała komisja sędziowska, w składzie ktorej znajdowali się opiekunowie zespołów, członkowie samorządu uczniowskiego ZSS nr 2 oraz dyrektorka szkoły Grażyna Stępień.
Wyniki: 1. SP nr 2 - 36 pkt, 2. SP w Sielcu - 31 pkt, 3. SP nr 3 - 29 pkt, 4. SP w Bielowicach - 24 pkt, 5. SP w Januszewicach 21,5 pkt
Zwycięska drużyna „dwójki” występowała w składzie: Wiktor Gajewski, Anna Szpoton, Zuzanna Zaborowska, Igor Białas, Martyna Prokop, Julia Krzysztofik, Rafał Piekarski, Jakub Wroński. Na pytania odpowiadali: Paulina Nowak, Wiktoria Wiktorowicz, Marcelina Ziółkowska.
Każda drużyna otrzymała dyplom, lizaki, piłkę i skakankę. W tym roku nagrody były skromne, ponieważ Urząd Miejski nie pomógł finansowo organizatorom, mimo iż rambit wpisany jest na stałe do kalendarza imprez.
Trzeba dodać, że atmosfera w sali gimnastycznej była miła i radosna. Sportowcom kibicowali ich szkolni koledzy oraz rodzice, którzy przybyli na imprezę w dość licznej grupie. Całość uświetnił występ grupy tanecznej z ZSS nr 2 „Dystans”.
Rambit przygotowały i przeprowadziły nauczycielki z ZSS nr 2: Małgorzata Mijas, Urszula Krakowiak, Jolanta Szczepanik oraz Jolanta Maruszewska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »