tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Wiadomo, kto zainstaluje pompy ciepła

 
Drugi etap inwestycji pn. Instalacja pomp ciepła i kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej w gminie Drzewica

Urząd Gminy i Miasta rozstrzygnął przetarg na realizację drugiego etapu przedsięwzięcia z wykorzystaniem energii cieplnej nagromadzonej w ziemi. Chodzi o remont instalacji c.o. i montaż pomp ciepła w budynkach szkolnych w Brzustowcu i Domasznie, gdzie na razie funkcjonują kotłownie olejowe.
Przypomnijmy, że inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej ruszyła w ubiegłym roku. Na budynkach Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica i Miejsko?Gminnego Klubu Sportowego Gerlach zainstalowano kolektory słoneczne do podgrzewania wody, natomiast w Publicznej Szkole Podstawowej w Radzicach Dużych wymieniono system centralnego ogrzewania, zakładając pompy ciepła. Roboty przeprowadziła firma "Ekoinstal" ze Skierniewic, a koszty wyniosły 920.161,33 zł.
Tegoroczny etap inwestycji również zostanie zrealizowany przez "Ekointal". Jak nas poinformowano w UGiM, firma okazała się zwycięzcą podwójnego przetargu, oferując najniższą cenę zarówno w przypadku Brzustowca jak i Domaszna ? odpowiednio 585.451,71 zł i 609.346,92 zł.
W Brzustowcu do ogrzania jest zespół budynków składający się z dwukondygnacyjnego gmachu dydaktycznego, parterowej części socjalnej z kotłownią oraz sali gimnastycznej z zapleczem. Z kolei budynek Szkoły Podstawowej w Domasznie to obiekt dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, w którym znajdują się również pomieszczenia mieszkalne.
Projekty techniczne przewidują wymianę instalacji c.o. i montaż nowych grzejników płytowych wyposażonych w głowice termostatyczne. W obu budynkach źródłem ciepła będą dwie pompy pracujące w układzie kaskadowym o łącznej mocy 85,6 kW, wspomagane istniejącymi kotłami w okresie szczytowego zapotrzebowania na ciepło. Obiegami pierwotnymi mają być instalacje pomp z 21 pionowymi sondami gruntowymi o głębokości 100 m każda. Rozdział na poszczególne odwierty nastąpi z trzech studni polietylenowych z kolektorami wielosekcyjnymi.
Cała inwestycja powinna zostać zrealizowana do 27 września.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013, osi 3 "Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej", działania 321 "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej". Gmina może liczyć na zwrot 75% kosztów kwalifikowanych.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (819) z dnia 22 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »