tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wesoło w Januszewicach

 

?Mamo, tato, pobaw się ze mną!? ? pod takim hasłem 10 czerwca odbył się już po raz trzeci festyn rodzinny w Szkole Podstawowej w Januszewicach. Pogoda nie sprzyjała imprezie plenerowej, dlatego wszystkie atrakcje zaplanowane na ten dzień odbyły się w gościnnych murach szkoły.
Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców zaprezentowali utwory muzyczne i liryczne o tematyce rodzinnej i ekologicznej na temat ?Ocalmy ziemię, które przeplatane były występami szkolnych czirliderek.
Organizatorzy festynu zadbali również o to, aby rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi mogli zawalczyć o atrakcyjne nagrody, biorąc udział w ciekawych konkursach między innymi: ?Wędrujące pudełko?, ?Rzeźba z papieru toaletowego?. Wspólną zabawę uświetnił występ szkolnych piosenkarzy, którzy poderwali wszystkich zebranych do tańca.
Najmłodsi uczestnicy festynu miło spędzili czas w specjalnie przygotowanej dla nich bawialni, zaś rodzice i starsze rodzeństwo walczyło o Puchar Dyrektora Szkoły w tenisie stołowym. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Kinga Madej, chłopców Adrian Wdowiak, w kategorii rodziców pan Ireneusz Firmowski.
Dzięki uprzejmości prezesa OSP w Opocznie tego dnia, jak co roku, wszyscy mogli obejrzeć nowoczesny wóz i sprzęt do gaszenia pożarów oraz sprzęt do ratownictwa wodnego. Dzieci uczestniczyły w pokazach umiejętności oraz chętnie wcielały się w rolę strażaka. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przypomniano o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
Bardzo dobrym pomysłem okazał się kiermasz ciast, z którego dochód dzieci przeznaczą na wspólne z rodzicami, ognisko w leśniczówce.
Mimo niekorzystnej pogody, zabawa była udana, a rodzinny i ciepły klimat udzielił się wszystkim uczestnikom imprezy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »