tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Weronika w finale ogólnopolskim!

 

Od 17 do 19 maja odbywał się w Tarnowie XX Centralny Zlot Laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu "Poznajemy ojcowiznę". Celem konkursu było m.in. promowanie swojej małej ojczyzny, jej najciekawszych miejsc oraz osób z nią związanych. Podczas tegorocznego etapu centralnego oceniono 101 prac, w tym 38 ze szkół podstawowych, 33 z gimnazjów i 30 prac ze szkół ponadgimnazjalnych.
W uroczystym finale udział wzięła uczennica Gimnazjum w Wygnanowie, Weronika Wrzosek wraz z opiekunką, Lucyną Kuletą. Miło nam poinformować, że praca "Śladami przyrody ? gmina Opoczno" oceniona była bardzo wysoko. Weronika zajęła 2. miejsce w kategorii prac multimedialnych szkół gimnazjalnych na szczeblu ogólnopolskim.
Pracę Weroniki można zobaczyć na stronie internetowej www.gimwygnanow.szkolnastrona.pl, a na stronie PTTK: www.mlodziez.pttk.pl wkrótce zostanie zamieszczona fotorelacja z uroczystej gali podsumowania konkursu.
Jednak to nie jedyny sukces Weroniki. W tym samym czasie odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy ekologicznej "Drapieżne oblicza Ziemi". Weronika napisała pracę pt. "Park Rekreacyjno?Sportowy w powiecie opoczyńskim", w której po raz kolejny promowała swoją małą ojczyznę, a także podała propozycję zagospodarowania miejsca eksploatacji surowców mineralnych ? kamieniołomu Jazia Góra.
Praca zajęła 3. miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum Geologiczne Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Instytutu Geologicznego ? Państwowego Instytutu Badawczego na terenie dwóch województw ? świętokrzyskiego i łódzkiego.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »