tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wernisaże w Drzewicy i Łodzi

 
Ośrodek Kultury Gminy i Miasta wspólnie Łódzkim Domem Kultury organizuje wernisaże wystawy pokonkursowej ?Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej?

Ogólnopolski konkurs plastyczny ?Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej? miał na celu promowanie piękna terenu gminy i miasta, zapoznanie turystów z obiektami historycznymi Drzewicy i okolic, stworzenie możliwości kontaktu mieszkańców ze sztuką za pośrednictwem wystawy prac. Organizatorzy chcieli także powiększyć zbiory OKGiM oraz uwiecznić historię modernizacji i urbanizacji miasta i okolic. W ramach projektu przewidzieli wydanie folderu promującego drzewickie zabytki.
Na konkurs napłynęło ponad 100 prac, głównie obrazów. Ich przekrój historyczny jest szeroki ? od zarania dziejów miasta po lata 70. ubiegłego wieku. Prace zostały już ocenione. Jury zebrało się 17 października, wybierając najlepsze. Laureatów zaprezentujemy w przyszłym tygodniu.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 listopada w Ośrodku Kultury Gminy i Miasta podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. Uczestnicy obejrzą wszystkie prace, jakie wpłynęły na konkurs, stare fotografie przedstawiające okolice Drzewicy i samo miasto. Artyści wystąpią z montażem słowno?muzycznym promującym piękno naszego regionu. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma folder ?Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej?. Początek spotkania o godz. 18.00.
Kolejny wernisaż odbędzie się 12 listopada w Łódzkim Domu Kultury (galeria ?Kawiarnia?), ul. Traugutta 18. Początek również zaplanowano na godz. 18.00 Wystawę w ŁDK będzie można oglądać do 25 listopada.
Później ekspozycja wróci do Drzewicy. Od 3 do 20 grudnia ponownie będzie prezentowana w OKGiM w godzinach pracy instruktorów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (798) z dnia 26 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »