tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Weekend był bezpieczny

 


Za nami Wszystkich Świętych, jeden z najtrudniejszych w roku okresów na drogach. Przez kilka dni ruch na drogach był wyjątkowo wzmożony, znacznie więcej było też pieszych, tym bardziej że dopisała pogoda. Najtrudniej było w rejonach cmentarzy, gdzie brakowało miejsc parkingowych, a w samym Opocznie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Mimo wszystkich utrudnień w naszym powiecie w miniony weekend było bezpiecznie i spokojnie.
Nad bezpieczeństwem użytkowników dróg czuwali policjanci, którzy prowadzili działania w ramach corocznej akcji "Znicz". W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa oraz zminimalizowania zagrożeń na drogach było więcej patroli, a mundurowi dbali, by ruch odbywał się w miarę płynnie, szczególnie w okolicach cmentarzy. Kontrolowali też przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza w zakresie prędkości pojazdów oraz trzeźwości kierujących.
W okresie od 31 października do 2 listopada na drogach naszego powiatu zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch rowerzystów. Zatrzymani w Drzewicy cykliści mieli 2,28 i 2,14 promila alkoholu w organizmie. W tym czasie na naszym terenie doszło tylko do jednej kolizji, która miała miejsce w piątkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulic Inowłodzkiej i św. Marka w Opocznie. Nie było żadnego wypadku, a co za tym idzie żaden z uczestników ruchu drogowego nie odniósł obrażeń.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (904) z dnia 7 Listopada 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »