Ważna wygrana Żarnowa

Klasa A

W derbach powiatu spotkały się drużyny Żarnowa i Białaczowa. Wynik meczu miał bardzo duże znaczenie dla układu czołówki tabeli. Na stadionie w Pilichowicach stawiła się liczna rzesza kibiców, w tym członkowie żarnowskiego fan klubu, którzy od pierwszej minuty wspierali gorącym dopingiem piłkarzy LKS?u. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla Żarnowa. Artur Sołtys dokładnie dograł Błażejowi Zającowi z narożnika pola bramkowego, a ten z pierwszej piłki potężnie uderzył pokonując bramkarza gości. Później po raz kolejny w roli główniej wystąpił Sołtys. Otrzymał świetne podanie z głębi pola i wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, który sfaulował napastnika gospodarzy. Sędzia podjął zaskakującą decyzję. Odgwizdał rzut wolny tuż przed polem karnym, w dodatku upomniał golkipera przyjezdnych tylko żółtą kartką. Do wolnego podszedł Rafał Gusta i fantastycznym strzałem umieścił futbolówkę w lewym rogu bramki. Było 2:0 dla Żarnowa. Goście odpowiedzieli w 45 minucie, kiedy to po dokładnym dośrodkowaniu Damian Skalski precyzyjnym strzałem głową nie dał szans Piotrowi Śpiewakowi.
Druga odsłona meczu to przede wszystkim gra w środku pola. Bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki zmarnował Krzysztof Wojdała, który z bliskiej odległości trafił w boczną siatkę. Ostatecznie mecz zakończył się bardzo ważną wygraną gospodarzy, którzy utrzymali pierwsze miejsce w tabeli.
W kolejnym meczu derbowym powiatu LUKS Mroczków?Dzielna grał z Radzicami. W pierwszej połowie piłkarze LKS?u Radzice zagrali słabo i LUKS objął prowadzenie. W drugiej wyszli bardzo zmotywowani, doprowadzili do remisu i mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz zabrakło szczęścia. Piłkarze z Mroczkowa pokazali się z dobrej strony, jednak ich sytuacja w ligowej tabeli jest skomplikowana i o utrzymanie w tej klasie rozgrywek będą musieli walczyć do ostatniego meczu.
Zacięty przebieg miało sobotnie spotkanie derbowe na boisku w Mniszkowie. Piłkarze LKS?u i Ceramiki II nie przebierali w środkach. Już w 29 minucie spotkania arbiter pokazał czerwoną kartkę za zagranie ręką w polu karnym Danielowi Jakubczykowi z Ceramiki i podyktował jedenastkę dla mniszkowian. W 86 minucie sędzia pokazał drugi czerwony kartonik graczowi ?Cery? Maciejowi Galewskiemu. Goście mieli pretensje do arbitra za ostre traktowanie, natomiast kierownictwo zespołu gospodarzy nie zauważyło błędów sędziowskich.

Wyniki
LUKS Mroczków?Dzielna ? LKS Radzice 2:2 (2:1)
Bramki dla Mroczkowa zdobyli: Tomasz Pecyna i Piotr Sitkowski; dla Radzic gole strzelili: Radosław Kaczmarek i Dominik Wardecki.
LUKS zagrał w składzie: Sławomir Ksyta, Tomasz Kowalski, Sławomir Wiktorowicz, Grzegorz Fura, Piotr Sitkowski, Paweł Miśkiewicz, Sławomir Zieliński, Dariusz Cieślikiewicz, Tomasz Pecyna, Jarosław Krzysztofik, Witold Pecyna. Na zmianę wszedł Daniel Dąbrowski. Trener Stanisław Kupis.
LKS Radzice wystąpił w składzie: Łukasz Mazur, Janusz Wrzosek, Adam Barul, Rafał Klimek, Wiktor Gruszczyński, Arkadiusz Białas, Jacek Kostrzewa, Konrad Migowski, Radosław Kaczmarek, Michał Kopytowski, Dominik Wardecki. Na zmianę wszedł Piotr Sobczyk. Trener Marek Lach.

LKS Mniszków ? Ceramika II Opoczno 3:3 (1:2)
Bramki dla Mniszkowa zdobyli: Łukasz Świderski 2, Łukasz Biskup 1; dla Ceramiki: Artur Grzywacz, Maciek Galewski, Tomasz Gambka.
LKS Mniszków zagrał w składzie: Tomasz Głąbała, Błażej Nojek, Łukasz Świderski, Paweł Biegała, Marcin Grzywacz, Damian Biskup, Maciej Gwarda, Mateusz Kunka, Bartłomiej Skoneczny, Łukasz Biskup, Kamil Szkatulski. Na zmiany wchodzili: Jarosław Biedrowski, Łukasz Wach, Tomasz Grzywacz, Mateusz Pietrzyk. Trener Paweł Biegała.
Ceramika wystąpiła w składzie: Mateusz Deka, Mariusz Kiełtyk, Grzegorz Biniek, Paweł Laśkiewicz, Maciej Sulgostowski, Radosław Porzucek, Bartek Sulgostowski, Daniel Jakubczyk, Maciej Galewski, Mateusz Cieślak, Artur Grzywacz. Na zmiany wchodzili: Tomasz Gambka, Kamil Szczypiński. Trener Marcin Wojtunik.

Sparta Ostrów ? Kawaleria Tomaszów 2:2 (1:2)
Sparta zagrała w składzie: Adam Grochulski, Łukasz Fura, Łukasz Synowiec, Marcin Róg, Sebastian Bobrek, Marcin Górecki, Konrad Róg, Daniel Dziubałtowski, Arkadiusz Turliński, Łukasz Jurek, Marcin Kowalczyk. Na zmiany wchodzili: Arkadiusz Kłosek, Arkadiusz Leśniakowski, Łukasz Podgórski. Trener Andrzej Nasulewicz.

LKS Żarnów ? LKS Białaczów 2:1 (2:1)
Bramki dla Żarnowa: zdobyli Błażej Zając i Rafał Gusta; dla Białaczowa Damian Skalski.
Skład Żarnowa: Piotr Śpiewak, Daniel Sapelecki, Tomasz Rek, Michał Rek, Rafał Gusta, Błażej Zając, Karol Margielewski, Michał Lorek, Krzysztof Wojdała, Artur Sołtys. Na zmiany wchodzili: Marcin Margielewski, Karol Brzozowicz. Trener Maciej Szamburski.
LKS Białaczów zagrał w składzie: Wojciech Kuleta, Słowiński Marcin, Ireneusz Wilk, Mieczysław Galant, Piotr Michalczyk, Paweł Kaźmierczyk, Adrian Skalski, Dominik Sielski, Kamil Baranowski, Marcin Malinowski, Damian Skalski. Na zmiany wchodzili: Włodzimierz Wąsowicz, Dariusz Parada. Trener Marcin Niemiec.