tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Warto wiedzieć więcej

 


Jesteś pracownikiem i nie wiesz, czy pracodawca odprowadza za ciebie składki? Masz zamiar pracować za granicą? Zastanawiasz się, czy jesteś zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego? Dlaczego warto mieć wgląd w konto ubezpieczonego w ZUS? Jakie środki są gromadzone na subkoncie? Jak zostać nianią albo jak zatrudnić legalną nianię? ? na te i inne pytania odpowiedzą eksperci ZUS.
Od 6 do 10 października w opoczyńskim Inspektoracie ZUS, odbywać się będą "Dni Ubezpieczonego". To akcja edukacyjno?informacyjna, której celem jest uzmysłowienie ubezpieczonym jak ważne są ubezpieczenia społeczne na co dzień. Wiele osób pracujących na umowie?zleceniu czy umowie o dzieło nie wie dokładnie, czy i jakie składki pracodawca jest zobowiązany za nich odprowadzać. Wielu ubezpieczonych nie zna zasad gromadzenia składek emerytalnych i nie wie, na czym polega ich waloryzacja. Natomiast uprawnienia do przyszłych świadczeń zależą od naszych zachowań, te zaś zależą od naszej wiedzy.
W ramach "Dni Ubezpieczonego" eksperci odpowiedzą na pytania i wyjaśnią wątpliwości z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym, opłacania składek oraz korzyściami wynikających z bycia ubezpieczonym. Będą dostępni w sali obsługi klientów na wyznaczonych stanowiskach, w poniedziałek od 8.00 do 17.00, wtorek ? piątek od 8.00 do 15.00. Ponadto każdy ubezpieczony będzie mógł zarejestrować swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Płatnicy składek mogą sprawdzić dane osób zgłoszonych do ubezpieczeń, złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu, złożyć inne wnioski dotyczące rozliczeń, zobaczyć zestawienie deklaracji i wpłat (płatnicy składek do 100 ubezpieczonych mogą dodatkowo wygenerować i wysłać dokumenty rozliczeniowe, dokonać zgłoszenia lub wyrejestrowania ubezpieczonych). Założenie profilu i korzystanie z niego jest bezpłatne. Do zarejestrowania potrzebny jest tylko dowód osobisty oraz prywatny adres e?mail. Dla odwiedzających przygotowano ulotki i poradniki.


Monika Domaradzka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (899) z dnia 3 Października 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »