tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Warto wiedzieć więcej

 
Dzień Ubezpieczonego w ZUS

W dniach 8-12 października w ZUS, w ramach ogólnopolskiej akcji odbędą się Dni Ubezpieczonego pod hasłem ?Warto wiedzieć więcej?.
Wszystkich zainteresowanych swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenia społeczne, zasadami oskładkowania działalności gospodarczej, kontaktem z ZUS drogą elektroniczną, zapraszamy do siedziby opoczyńskiego Inspektoratu ZUS, ulica Moniuszki 1.
Motywem przewodnim podczas Dni Ubezpieczonego będzie konto ubezpieczonego w ZUS: miejsce, do którego wpływają nasze składki, gdzie są co roku waloryzowane i z którego kiedyś wypłacana będzie nasza emerytura.
Jakie są zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz opłacania składek? Czy mój pracodawca zgłosił mnie do ubezpieczeń społecznych oraz do ubezpieczenia zdrowotnego i czy odprowadza za mnie składki we właściwej wysokości? Jaki jest stan mojego konta i subkonta w ZUS? Jak i po co sprawdzać konto ubezpieczonego w ZUS? Na jak wysoką emeryturę mogę liczyć w przyszłości? Jak zostać nianią albo jak zatrudnić legalną nianię? Jakie dokumenty muszę wypełnić i jaką składkę będę płacić rozpoczynając własny biznes? W którym państwie powinna być zgłoszona do ubezpieczeń społecznych osoba wykonująca pracę w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści ZUS.
Ponadto w trakcie Dni Ubezpieczonego pokazane zostaną możliwości, jakie daje Platforma Usług Elektronicznych (PUE). Będzie można zapoznać się z profilem ubezpieczonego, na którym można m.in.: sprawdzić swoje dane identyfikacyjne i adresowe oraz informacje o wysokości składek, które odprowadza pracodawca. Każdy kto odwiedzi ZUS będzie mógł założyć profil na PUE i później już na bieżąco korzystać z dostępu do spersonalizowanego konta ubezpieczonego na PUE.
Dni Ubezpieczonego będą prowadzone w sali obsługi klientów na wyznaczonych stanowiskach, w godzinach przyjęć klientów, tj. poniedziałek od 8.00 do 17.00; wtorek-piątek od 8.00 do 15.00.
Każdy zainteresowany otrzyma specjalnie na te dni przygotowane materiały informacyjne. Dodatkowo w tych dniach uruchomiona zostanie ogólnopolska infolinia tematyczna. Codziennie od godziny 10.00 do 13.00, pod nr telefonu 22 667 13 13 eksperci Centrali ZUS w Warszawie będą udzielać porad i informacji osobom ubezpieczonym. Szczegółowy harmonogram i tematyka tych dyżurów telefonicznych dostępne są na stronie internetowej: www.zus.pl
Serdecznie zapraszamy. Warto wiedzieć więcej.


rz.p.   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »