tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Warsztaty w pedagogicznej

 
W czwartek, 7 marca opoczyńska Filia Biblioteki Pedagogicznej w ramach projektu z "Z folklorem w tle" zorganizowała warsztaty rękodzielnicze na temat "Tradycje palmy wielkanocnej w opoczyńskiem"Występ dzieci z Przedszkola nr 6


Zajęcia były adresowane do nauczycieli ze szkół naszego powiatu, ale mogły w nich uczestniczyć także osoby chętne. Obok nauczycieli uczestniczyły w nich uczennice z Gimnazjum w Białaczowie.
Spotkanie rozpoczęła część artystyczna na ludowo w wykonaniu dzieci z zaprzyjaźnionego z biblioteką Przedszkola nr 6. Dzieciaki przygotowane przez Lucynę Pecynę i Annę Wróbel dały popis swoich umiejętności tanecznych i recytatorskich. Oprócz tego zaśpiewały piosenkę o budzącej się wiośnie. Występ małych artystów został nagrodzony gromkimi brawami. W podzięce za kilkuletnią współpracę w kształtowaniu i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych poprzez wspólne spotkania. Dyrektorka "Zielonej Dolinki" wręczyła kierowniczce biblioteki Alicji Piekarskiej, dyplom "Przyjaciela Przedszkola".
W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty rękodzielnicze, które poprowadziła twórczyni ludowa z Dzielnej, Józefa Marszałek. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nie tylko podpatrzeć, ale też samemu wykonać tradycyjne plamy wielkanocne.
Na koniec zorganizowano poczęstunek.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »