tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Warsztaty ludowe

 

Już kolejny raz dzieci z Przedszkola nr 8 odwiedziły Muzeum Regionalne. W piątek, 14 i w poniedziałek, 17 grudnia dzieci z grup Muminki, Gumisie i Domisie, pod okiem swoich wychowawczyń: Kamili Michnickiej, Doroty Jurek, Eweliny Tokarskiej, Agnieszki Pietrasik i Iwony Pecyny miały okazję spotkać się z twórczynią ludową, Haliną Benderz.
Zanim jednak przystąpiły do warsztatów mogły zobaczyć i zapoznać się z tradycjami bożonarodzeniowymi naszego regionu. Dzieci obejrzały przystrojoną izbę, robione ręcznie dekoracje i rzeźby o tematyce świątecznej. Dzieciom o świątecznych obyczajach jasnym i zrozumiałym dla nich językiem opowiedzieli pracownicy Muzeum Regionalnego, Kazimierz Caban i Adam Grabowski.
Przedszkolaki spotkały się z twórczynią ludową, która pokazała im jak wykonywać tradycyjne dla naszego regionu dekoracje m.in. łańcuchy z bibuły i słomy, bombki, choinki i wiele innych. Dzieci wspólnie ze swoimi wychowawczyniami robiły ozdoby choinkowe, które zawisły w przedszkolnej sali.
Warto by takie spotkania odbywały się jak najczęściej, aby dzieci nie zatraciły swojej tożsamości i przynależności do naszej tradycji i kultury.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (806) z dnia 21 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »