tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Warsztatowe „Ameno”

 
Podopieczni WTZ-etu świetnie odnajdują się w występach scenicznych.„Ameno” w Przysusze


Integracja osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem oraz promowanie ich twórczości to najważniejsze cele festynu, jaki odbył się 29 października w Przysusze. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Abstynentów Klubu „Opoka” we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przysuskim UGiM.
Główną atrakcję festynu stanowiły prezentacje sceniczne grup z sześciu placówek z województw mazowieckiego i łódzkiego. W gronie występujących byli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy, którzy wykonali układ taneczny do pieśni gregoriańskiej „Ameno”.
- Nasi artyści na dużej scenie zaprezentowali się znakomicie, za co licznie zgromadzona publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami - nie kryje zadowolenia instruktorka terapii zajęciowej Ewa Bulska.
Za swój występ drzewiczanie otrzymali nagrody i upominki. Festyn zakończył się wspólnym posiłkiem i zabawą przy muzyce zespołu „Relaks”.
- Uczestnicy nie mogą doczekać się udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach. Występy przed publicznością przynoszą im mnóstwo satysfakcji. Przy okazji realizujemy zadania z zakresu rehabilitacji społecznej - dodaje kierownik Andrzej Krzyżanowski.
W najbliższym czasie warsztat czeka przeprowadzka. Prace adaptacyjne w budynku przy ulicy Braci Kobylańskich są już na ukończeniu i jeszcze w listopadzie placówka zmieni adres.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »