tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Walczyli o Złote Pióro

 
W środę, 22 maja, odbył się VI Konkurs Recytatorski "Bajeczne spotkania o złote pióro znanych i lubianych pisarzy". W tym roku, ku uciesze jury i dyrekcji placówki, frekwencja dopisała. Do rywalizacji przystąpiło aż 130 młodych recytatorów

Konkurs był imprezą otwartą. Jego głównymi celami była wymiana doświadczeń artystycznych wśród uczestników konkursu, odkrywanie nowych talentów oraz rozwijanie inwencji twórczej wśród dzieci i młodzieży uzdolnionych artystycznie. Organizatorzy położyli także nacisk na kształtowanie wrażliwości na piękno języka oraz doskonalenie warsztatu umiejętności scenicznych oraz popularyzację spotkań.
Z racji tego, że nie spodziewano się aż tak dużego zainteresowania, repertuar wykonawców ograniczono do jednego utworu, a nie, jak zawarto w regulaminie, minimum dwóch wierszy lub prozy. Konkurs przeprowadzono w pięciu kategoriach wiekowych.
Występom przysłuchiwała się czteroosobowa komisja w składzie: przewodnicząca Bożena Świątek?Mazur ? dyrektorka MBP oraz instruktorzy MDK ? Anna Przygodzka, Agata Andrzejewska i Wojciech Turek.
W pierwszej kategorii przedszkoli i klas "0", jury zdecydowało o zwycięstwie Ignacego Szczodraka z Prywatnego Przedszkola "Kubusia Puchatka", drugie miejsce przyznano Agacie Siedleckiej z przedszkola w Drzewicy, na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Lorenz z Przedszkola nr 6, a wyróżnienie otrzymała Maja Nowakowska z klasy "0" z ZSS nr 3.
W kategorii klas I?III bezkonkurencyjna okazała się Kinga Łukasik z SP w Januszewicach, a tuż za nią znalazła się jej szkolna koleżanka, Wiktoria Orłowska. Trzecie miejsce wywalczyła Nadia Piotrowska z SP nr 1, a wyróżnienie przyznano Anecie Gmaj z PSP w Kamieniu.
Zwyciężczynią w trzeciej kategorii, klas IV?VI została Oliwia Ciesielska z SP w Kleszczowie. Na podium znalazły się kolejno Justyna Wiktorowicz i Oliwia Nieć, obie z Prywatnej Szkoły Podstawowej. Wyróżnieniem może natomiast poszczycić się Paweł Śmigiel z SP nr 2.
Wśród uczniów gimnazjów najlepsza okazała się Anna Cieślik z Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim, srebro wywalczyła Klaudia Pietrzyk z Prywatnego Gimnazjum. Trzecie miejsce i wyróżnienie przyznano uczennicom z Gimnazjum nr 3 ? Karinie Kabale i Rebece Wędzikowskiej.
W kategorii klas ponadgimnazjalnych, ze względu na małą liczbę uczestników, jury postanowiło przyznać jedynie wyróżnienie, które trafiło do Michała Trojnara z ZSS nr 1. Grand Prix konkursu, tytułowe złote pióro, otrzymała natomiast Aneta Stępniak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominek za udział w konkursie, a laureaci dostali nagrody książkowe. Fundatorem prezentów był MDK.
Julia Ciesielska z Przedszkola nr 4 recytuje "Ukochaną ziemię" Zofii MiązekNikola Kaśkiewicz z Przedszkola nr 4 wczuła się w rolę murzynka Bambo z wiersza Juliana Tuwima


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »