tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Walczyli o Puchar Burmistrza

 
Po raz szesnasty przyjechały do Opoczna pary taneczne z całego kraju, by rywalizować między sobą w Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Opoczna. Zawody odbyły się 16 czerwca w hali sportowej ZSS nr 3, a organizatorami przedsięwzięcia byli instruktorzy ze Studia Tańca ?Tico?. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 180 par z 59 szkół tańca z całej Polski, co opoczyński turniej plasuje wśród największych tego typu imprez w kraju

Imprezę poprowadzili instruktorka tańca Katarzyna Miękus oraz Janusz Myka z Zamościa, który prowadzi najważniejsze imprezy taneczne w Polsce, mi.in. mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski, Polish Cup, czy Cin Cin Cup.
Młodzież prezentowała swoje możliwości w tańcach standardowych i latynoamerykanskich, a dokonania tancerzy oceniało siedmioosobowe jury. Turniej został podzielony na trzy części. W bloku porannym wystartowały najmłodsze pary, z kategorii wiekowej 10?11 lat klasy tanecznej E, następnie swoje dokonania pokazali 12?13?latkowie z tej samej klasy, 12?13?latkowie z klasy D oraz 14?15?latkowie z klasy E.
W bloku południowym wzięły udział pary kategorii: 14?15 lat z klasy D, młodzież powyżej 15 lat klasy E i D oraz 14?15?latkowie z klasy B. Zmagania uczestników konkursu obserwowali ich trenerzy, a do boju o podium zagrzewali rodzice, rodzeństwo oraz spragniona wrażeń publiczność.
Kulminacyjnym punktem programu była wieczorna gala taneczna z udziałem par tańczących w kategoriach: 12?13 lat, 14?15 lat oraz powyżej 15 lat ? wszyscy z klasy B. Po burzliwych obradach, jury wybrało najlepszych, którzy otrzymali od burmistrza puchary i słowa uznania. Wśród opoczyńskich par, nagrodzeni zostali: w kategorii 12?13?latków klasy E za zajęcie pierwszego miejsca Mateusz Jakubczyk i Klaudia Bryks oraz trzeciego miejsca Mateusz Ciupa i Julia Cuper. Wśród 12?13?latków klasy C III na trzeciej pozycji w stylu standardowym oraz na czwartej w latynoamerykańskim uplasowali się Krzysztof Kołodzieczyk i Aleksandra Piekarz. Trzecie miejsce spośród 14?15?latków klasy E wywalczyli Kamil Dróżdż z Martą Barańską. W kategorii 14?15?latków klasy C czwarte miejsce w stylu standardowym oraz piąte w latynoamerykańskim zajęli Maciej Kołodzieczyk i Marta Dukat. W kategorii powyżej 15 lat klasy E bezkonkurencyjni okazali się Piotr Mazur i Klaudia Pietrzyk, a trzecie miejsce w tej kategorii jury przyznało Krzysztofowi Pokrzywce i Katarzynie Lewosze oraz zdecydowało o ich awansie klasy D. Artur Kwapis i Marlena Stanek wśród 14?15 latków klasy C okazali się najlepsi w stylu standardowym, natomiast w latynoamerykańskim uplasowali się na szóstej pozycji. Instruktorzy Studia Tańca ?Tico? mają zatem powody do dumy, tym bardziej, że dzień po turnieju, dwie z wymienionych wyżej par, ponownie stanęły na podium, tym razem na turnieju tańca w Pruszkowie. Pierwsze miejsce w swojej kategorii w stylu standardowym ponownie zajęli Artur Kwapis i Marlena Stanek, natomiast drugie Piotr Mazur i Klaudia Pietrzyk. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów były pokazy formacji tanecznych w wykonaniu wychowanków Studia Tańca ?Tico?.
XVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy imponująca liczba osób obecnych na sali. Pary, w zjawiskowych strojach i nienagannych makijażach wzbudzały podziw wśród publiczności, a ich taneczne dokonania nagradzane były okrzykami zachwytu i gromkimi brawami. Prezentacje każdej z grup wiekowych miały w sobie coś, co przykuwało uwagę obserwatorów. Na młodszych tancerzy patrzyło się z tkliwością, wybaczając im potknięcia i niedociągnięcia. Każdy ruch wykonywali jednak z taką gracją, że na twarzy surowego jury nieraz można było dojrzeć uśmiech. Uczestnicy ze starszych kategorii zaprezentowali publice taniec na naprawdę wysokim poziomie. Tancerze, dzięki swoim plastycznym ciałom, przykuwającej uwagę widza mimice i ciekawej choreografii, opowiadali tańcem historie pełne namiętności i kokieterii.
Tomasz Miękus, współorganizator przedsięwzięcia, instruktor tańca z opoczyńskiego studia jest w pełni usatysfakcjonowany przebiegiem turnieju: ? Organizacja przebiegła bardzo sprawnie, a poziom turnieju był bardzo wysoki. Wśród uczestników byi między innymi półfinaliści i ćwierćfinaliści Mistrzostw Polski oraz cyklu Grand Prix Polski. Pary ze Studia Tańca ?Tico? zaprezentowały się bardzo dobrze i udowodniły, że zasługują na awans do wyższych klas tanecznych ? powiedział.
Turniej trwał do późnych godzin wieczornych i dostarczył ? zarówno uczestnikom, organizatorom oraz publice ? wielu niezapomnianych wrażeń. Do końca sezonu tanecznego pozostały jeszcze jednak dwa tygodnie, a w najbliższym czasie opoczyńskie pary będą walczyły o wysokie lokaty na turnieju w Warszawie, Wyszogrodzie i Częstochowie.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, darczyńcom i patronom za wszelką pomoc i wsparcie udzielone przy organizacji i przeprowadzeniu XVI Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Opoczna. Dziękują wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia imprezy.
Szczególne podziękowania za udzieloną pomoc i wsparcie składają burmistrzowi Opoczna Janowi Wieruszewskiemu oraz prezesowi Ceramiki Paradyż Stanisławowi Tępińskiemu.
Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Tygodnik Opoczyński, Telewizja Polska TVP3 Łódź, Telewizja Lokalna Opoczno, www.opoczno.pl, www.naszeopoczno.pl. www.opocznianie.pl
Serdeczne podziękowania za profesjonalną pomoc druhom z OSP w Opocznie z komendantem Waldemarem Kaletą na czele oraz druhem Jarosławem Jurowskim.
Gorące podziękowania, za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju składają rodzicom opoczyńskich tancerzy oraz byłym i obecnym zawodnikom Studia Tańca TICO.


Adam Zajac i Marta Lipiec z ART-CMG Radom

Na najwyższym stopniu podium Rafał Rydz i Sylwia Bryła z Lublina, drugie miejsce Kamil Zieliński i Nicole Sikora z Mszany Dolnej, trzecie Mariusz Rogowski i Kamila Śniowska z Kielc


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (780) z dnia 22 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »