tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wakacyjny dyżur w Krzczonowie

 
Bezpieczne i radosne wakacje w Punkcie Przedszkolnym "Zielony Zakątek"Wakacyjne spotkanie ze strażakami OSP w Krzczonowie


Trwają wakacje ? czas oczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Jednak bez znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa nie zawsze kończą się szczęśliwie.
By ustrzec podopiecznych przed wszelkimi niebezpieczeństwami, Punkt Przedszkolny "Zielony Zakątek" w Krzczonowie prowadzi od lipca wakacyjny dyżur. Oprócz zajęć opiekuńczo?wychowawczych realizuje program związany z bezpieczeństwem podczas wakacji.
Pierwszy moduł projektu przebiegał pod hasłem "Powódź, pożar ? dniem czy nocą ? strażak przyjdzie Ci z pomocą". Dzieci spotkały się z druhami OSP, którzy zademonstrowali swoje wyszkolenie. O pracy strażaka w ciekawy sposób opowiadał Maciej Połeć ? przyszły oficer i absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Zaprezentował również sprzęt jednostki OSP.
? Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom różnorodności działań, jakie podejmuje zawodowa i ochotnicza straż pożarna. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że strażacy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców ? zaznacza Renata Sobolewska, szefowa krzczonowskiej placówki.
Kolejną atrakcją związaną z "tygodniem strażackim" była możliwość przejażdżki wozem pożarniczym. Nic dziwnego, że wizyta strażaków dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i emocji.
Następny tydzień to spotkanie z funkcjonariuszami policji i przedstawicielami służby zdrowia. Kolejne relacje z "Zielonego Zakątka" już niebawem.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (836) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »