tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Wakacyjne warsztaty w gminie Sławno

 
Gminna Biblioteka Publiczna w Sławnie zakończyła realizację usługi pod nazwą „Etno–tradycje – warsztaty artystyczno–edukacyjne” w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Projekt był skierowany do dzieci i młodzieży oraz osób starszych z terenu gminy Sławno

W ramach programu od 1 do 20 lipca zorganizowano szereg bardzo interesujących przedsięwzięć prowadzonych przez plastyk Edytę Cieślik–Moczek. Odbyły się warsztaty ceramiczne „Krupy i skorupy”, podczas których uczestnicy wykonywali oryginalne przedmioty i wypalali je w piecu. Podczas warsztatów rzeźbiarsko–konstrukcyjnych „Strachy na lachy” budowali postaci oraz instalacje w przestrzeni. Kolejnym punktem projektu były spotkania plastyczne „Jeszcze wytnę kogutka”. Podczas zajęć dominowała wycinanka opoczyńska nie tylko w papierze. I wreszcie warsztaty muzyczno–wokalne „Śpiewanki–wycinanki” miały na celu naukę piosenek ludowych.
Podsumowaniem plenerów było spotkanie integracyjne w skansenie „Niebowo” w Wincentynowie. Podczas spotkania zarówno uczestnicy jak i realizatorzy usługi wspaniale się bawili. Nie zabrakło pieczenia kiełbasek, wspólnego śpiewania oraz plenerowej wystawy wykonanych prac.
Zrealizowane zajęcia dla wielu osób były szansą rozwijania swoich zdolności artystycznych. Stanowiły formę spędzenia wolnego czasu dającą możliwość wszechstronnego rozwoju i uwrażliwienia na odbiór kultury.
Projekt spełnił swój cel, jakim była integracja społeczna i międzypokoleniowa. Mieszkańcy lepiej się poznali i nawiązali wiele nowych znajomości. „Etno–tradycje – warsztaty artystyczno–edukacyjne” stworzyły możliwość integracji społecznej różnych grup wiekowych – dzieci, młodzieży i osób starszych z gminy Sławno.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »