tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Wakacje nie były bezpieczne

 


Policjanci z KPP w Opocznie oraz ich koledzy z komendy wojewódzkiej podsumowali bezpieczeństwo podczas tegorocznych wakacji. W naszym powiecie ta statystyka jest znacznie gorsza, niż w roku ubiegłym.
W okresie od początku lipca do końca sierpnia tego roku na drogach powiatu opoczyńskiego doszło do 17 wypadków. Zginęły w nich 4 osoby, a 18 zostało rannych. W analogicznym okresie w roku ubiegłym doszło u nas do 11 wypadków ? żaden z nich nie był śmiertelny, rannych zostało 11 osób. Jeszcze wcześniej, w 2011 roku, zdarzyło się 16 wypadków ? w ich efekcie 1 osoba zginęła, a 19 odniosło obrażenia. W tym roku jedna osoba utonęła również w drzewickim zalewie.
Ofiarami wypadków śmiertelnych w czasie tegorocznych wakacji były osoby dorosłe, które w większości same doprowadziły do tragedii, np. kierując pod wpływem alkoholu. Motocyklista, który w wyniku uderzenia w rozrzutnik zginął 27 lipca w Kłopotowie był pijany. Takie podejrzenie zachodzi również wobec kierowcy golfa, który 24 sierpnia, w Psarach, uderzył w słup energetyczny. Obecności alkoholu nie wykluczono również w organizmie rowerzystki, która 2 sierpnia, w Brudzewicach Kolonii, wyjechała z drogi podporządkowanej pod forda transita. O śmierci kierowcy golfa, który 10 sierpnia zmiażdżyła wypięta z ciężarowego renaulta naczepa, zdecydował już los. Wśród osób, które w odnotowanych wypadkach zostały ranne, byli i nieletni. Obrażenia odnieśli (9?letni (23 lipca, Sobawiny) i 11?letni (6 sierpnia, Anielin ) rowerzyści oraz 16?latek, który 7 sierpnia w Skroninie wjechał pod autobus.
Tradycyjnie okres wakacyjny jest również dla kierowców czasem beztroski. Dobre warunki atmosferyczne kuszą piratów drogowych, którzy nieraz znacząco przekraczają dozwoloną prędkość. Do tego dochodzi roztargnienie, brak należytej ostrożności, pośpiech. Prawdziwą plagą byli w czasie wakacji nietrzeźwi kierujący, których w ostatnich tygodniach zatrzymano rekordową ilość. Ogółem w czasie lipca i sierpnia opoczyński policjanci ujawnili na drogach naszego powiatu ponad tysiąc naruszeń w ruchu drogowym. W wyniku kontroli przewożących dzieci autobusów nałożono cztery mandaty, a jednego kierowcę pouczono.
Na terenie całego województwa w okresie od 29 czerwca do 1 września doszło do 791 wypadków drogowych. Zginęło w nich 49 osób, a 999 zostało rannych. W analogicznym okresie roku ubiegłego na drogach łódzkiego województwa zginęło o 8 osób więcej.
Niestety nadal prawdziwą plagą na drogach byli kierujący na podwójnym gazie. W 2013 roku policjanci garnizonu łódzkiego zatrzymali prawie 2160 nietrzeźwych i 211 kierujących po użyciu alkoholu (łącznie 2369). W tym samym okresie ubiegłego roku zatrzymano 2038 i 256 takich amatorów. Zarówno w 2013 jak i 2012 roku na terenie województwa utonęło po 16 osób. Najtragiczniejsze takie zdarzenie miało miejsce 6 sierpnia w pobliżu miejscowości Zalesiaki, kiedy w nurcie Warty utonęła czwórka rodzeństwa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (843) z dnia 6 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »