tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Wąglany grały w warcaby

 

W sobotę, 5 marca ogniwo LZS i Towarzystwo Przyjaciół Wąglan zorganizowało IX otwarte mistrzostwa Wąglan w warcabach klasycznych. Zawody odbyły się w miejscowej remizie OSP.
Do rywalizacji przystąpiło 12 warcabistów i 2 warcabistki. Najmłodszym zawodnikiem był 11–letni Szymon Bednarczyk, najstarszym 56–letni Waldemar Jóźwik.
Po bardzo ciekawej i wyrównanej walce, w systemie 13–rundowym każdy z każdym, przy równej ilości punktów trzech zawodników i po dogrywce mistrzem został Marcin Bednarczyk. Wicemistrzostwo wywalczył Waldemar Jóźwik a brąz Mateusz Piechna. Mistrzynią została Joanna Cieślak (która jako jedyna pokonała mistrza Marcina Bednarczyka!), wicemistrzynią została Joanna Żak.
Towarzystwo Przyjaciół Wąglan i radna Krystyna Jóźwik ufundowali dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Zawody poprowadził sędzia Tadeusz Goworek.
Dodajmy, że w Wąglanach rywalizuje już trzecie pokolenie warcabistów i z dumą mogą spoglądać w przyszłość. Wcześniejszymi mistrzami byli w 1989 roku Barbara Defratyka i Waldemar Jóźwik.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »