tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 W tym tygodniu obchodzimy:

 

15 marca
? międzynarodowe: * Światowy Dzień Konsumenta ? po raz pierwszy obchody odbyły się w 1983 roku w rocznicę przemówienia prezydenta Johna Kennedy?ego, wygłoszonego w roku 1962 w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Dotyczyło ono projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. Z jego ust padło też znane stwierdzenie: ?Konsumenci to my wszyscy?. W Polsce Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest oficjalnie od roku 2000. Do obchodów włącza się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i organizacje pozarządowe.

19 marca
? Polska: * Dzień Wędkarza * Dzień Jedności Kaszubów ? od 2004 roku na pamiątkę pierwszej pisemnej wzmianki o Kaszubach z 19 marca 1238.

20 marca
? międzynarodowe: * Międzynarodowy Dzień Astrologii ? święto ustanowione w 1993 roku przez Association for Astrological Networking (AFAN), amerykańską organizację zrzeszającą astrologów z całego świata. Święto obchodzone jest w dniu równonocy wiosennej, zazwyczaj 20 lub 21 marca, kiedy Słońce wchodzi w znak Barana. W wielu krajach odbywają się w ten dzień spotkania i wykłady na temat astrologii.
* Międzynarodowy Dzień Frankofonii ? głównie kraje francuskojęzyczne; celem obchodów jest uczczenie kultury francuskojęzycznej. Święto lokalnie obchodzone jest także w Polsce, m. in. przez Zakład Romanistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.
* Światowy Dzień Ziemi ? w niektórych krajach 21 marca, w Polsce ? 22 kwietnia; celem akcji jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obserwacją przesilenia letniego, będącą okazją do wykorzystania sprzyjającej aury, która ma ułatwić zorganizowanie udanych imprez masowych.

21 marca
? międzynarodowe: * Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową ? rozpoczyna Tydzień Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową; ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ * Nouruz, Nowy Dzień ? tradycyjne irańskie święto od roku 2010 uznane przez Zgromadzenie Ogólne ONZ * Światowy Dzień Lasu * Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa ? ustanowiony w 2005 z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa = EDSA * Światowy Dzień Poezji (z inicjatywy UNESCO) * pierwszy dzień wiosny * Dzień Wagarowicza.
? Polska: * Dzień Wierzby ? rozpoczyna Miesiąc Sadzenia Wierzb ? do 22 kwietnia; święto ustanowione w latach 90. przez dawne Radomsko?Kieleckie Towarzystwo Przyrodnicze, obecnie Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (766) z dnia 16 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »