tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 W tym tygodniu obchodzimy:

 * 11 maja:
? Polska: Dzień bez Śmiecenia, obchodzony z inicjatywy młodzieży na spotkaniu Europejskiego Eko?Parlamentu Młodzieży, EYEP.

* 12 maja:
? Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na kongresie w Meksyku w 1973 roku. Obchodzony jest w rocznicę urodzin Florence Nighingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa. W obchodach bierze udział WHO. Hasłem przewodnim w 2012 roku było "Niwelowanie różnic: od nauki do praktyki". W Polsce święto obchodzone jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych,
? Światowy Dzień Syndromu Chronicznego Zmęczenia i Zaburzeń Immunologicznych. Syndrom uznany po raz pierwszy w 1860 roku przez dra George?a Bearda.

* 14 maja:
? Polska: Dzień Farmaceuty.

* 15 maja:
? Międzynarodowy Dzień Rodzin, święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny,
? Polska: Dzień Polskiej Niezapominajki, mający promować walory przyrody, stale przypominać o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Dzień ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Akcję zapoczątkował w 2002 roku redaktor radiowej "jedynki", prowadzący "Ekoradio", Andrzej Zalewski. W kolejnych latach do przedsięwzięcia włączyli się pszczelarze, szkółkarze, leśnicy, rolnicy ekologiczni i inne środowiska, np. Lasy Państwowe, Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej, Państwowy Instytut Geologiczny, przedszkola, szkoły oraz wiele czasopism. W 2012 roku Dniu Polskiej Niezapominajki przyświecało hasło "Wyczarowane z drewna".

* 16 maja:
? Polska: Święto Straży Granicznej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »