tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 W poszukiwaniu wiosny

 


Pomimo siarczystego mrozu i silnego wiatru, które nijak się miały do rozpoczętej niedawno kalendarzowej wiosny, 23 marca ponad 90 wytrwałych turystów pojawiło się na starcie rajdu pieszego zorganizowanego przez PTTK w Żarnowie. Trasa wiodła od Krężna Kolonii przez Wolę Rokszycką do Bujen k. Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie w miejscowej szkole podstawowej zaplanowano zakończenie imprezy. Podczas wędrówki uczestnicy podziwiali piękno przyrody w zimowej szacie, stado saren i co rusz przebiegające zające, które najwyraźniej poczuły już wiosnę. Przewodniczkami na trasie rajdu były nauczycielki SP w Bujnach Jolanta Banaszczyk i Agnieszka Warszawa, odpowiedzialne nie tylko za sprawny przebieg rajdu, ale również za jego zakończenie. Wśród uczestników znalazły się drużyny reprezentujące szkolne kluby PTTK z Białaczowa, Bujen, Miedznej Drewnianej, Przedborza, Radomska, Woli Krzysztoporskiej oraz Żarnowa. Miejscowi organizatorzy na czele z dyrektorką szkoły przygotowali wiele atrakcji, z których pierwszą było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Krzyżówka promująca zdrowy styl życia, konkurs plastyczny o tematyce wiosennej oraz konkursy sprawnościowe to następne elementy współzawodnictwa osób i drużyn. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali upominkami ufundowanymi przez jedną z łódzkich firm.
Dużo emocji wzbudziły nagrody rzeczowe przyznane za konkursy i zmagania sportowe. Najlepszą pracą plastyczną przygotował zespół z SKKT ? PTTK przy SOSW w Radomsku, drugie miejsce zajęła Julia Piasta z Bujen, trzecie przyznano Ewie Sommerfeld z Przedborza.
Prezes PTTK w Żarnowie wręczył popularną odznakę turystyki pieszej Poli Wiktorowicz z Bujen, wszyscy otrzymali pamiątkowy znaczek rajdowy a drużyny dyplomy uczestnictwa.
Z przykrością stwierdzamy, że pomimo wielkich starań organizatorów żadnych oznak trwającej już wiosny nie odnaleziono!


Grażyna Szafińska   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »