tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 W podróży z TPD

 
W środę, 12 czerwca Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował wycieczkę do Warszawy


W wycieczce uczestniczyło trzydzieścioro czworo wychowanków świetlicy środowiskowej "Pinokio" w wieku od 6 do 22 lat, wraz z wychowawczyniami. Organizacją wyprawy do stalicy z ramienia TPD zajęła się prezes Helena Stasiak wspólnie z przewodnikiem PTTK, Wiktorem Biernackim.
Po dotarciu do celu grupa udała się do Łazienek Królewskich, gdzie głównym punktem zwiedzania był Pałac Łazienkowski. Wycieczkowicze podziwiali piękne i bogate wnętrza pałacu, zapoznali się również z unikatową kolekcją sztuki, wśród których można znaleźć dzieła wielu znamienitych twórców. Młodzież miała okazję zobaczyć m.in. pokój Bachusa, salę łazienną, baletową, Salomona, Rotundę z posągami. Była także okazja obejrzeć, znajdujące się w parku pomniki m.in. Jana III Sobieskiego i Fryderyka Chopina. Po obiedzie wycieczkowicze udali się na Stadion Narodowy. Grupa udała się do punktu widokowy, z którego podziwiali m.in. akustykę stadionu. W dalszej części wycieczki uczestnicy spacerowali po warszawskiej Starówce, oglądając Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta III, katedrę św. Jana i zabytkowe kamienice. Potem grupa wyruszyła na plac Piłsudskiego do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie dzieci mogły zobaczyć zmianę warty wykonaną przez żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego WP.
Wieczorem wycieczkowicze wrócili do domu. Opiekę nad uczestnikami sprawowali członkowie zarządu TPD: Helena Stasiak, Anna Malczewska, Jadwiga Oleksik oraz wychowawczynie świetlicy. Pilotem wycieczki był Wiktor Biernacki.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »