tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 W bibliotece o karierze

 
We wtorek, 12 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w ramach projektu "Link do przyszłości" odbyło się spotkanie z Małgorzatą Jastrzębską

MBP od dwóch lat uczestnicy w programie Rozwoju Bibliotek. W ramach tego programu ma przeprowadzać zajęcia dotycząca m.in. wyboru kariery przez młodych ludzi. Jednym z takich interesujących projektów jest "Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera", którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki, nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Dzięki projektowi uczniowie szkół średnich a także gimnazjaliści mają okazję poznać przykłady profesji, które mogą zainspirować ich do wyboru kariery zawodowej w przyszłości.
Spotkanie w bibliotece poprowadziła Małgorzata Jastrzębska, absolwentka wydziału pedagogiki w zakresie kształcenia dorosłych oraz wydziału stosowanych nauk społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła także Szkołę Trenerów Biznesu. Pani Małgorzata opowiedziała uczniom z klasy trzeciej Gimnazjum nr 2, o obecnej sytuacji na rynku pracy, a także o tym jakie zawody będą pożądane w najbliższej przyszłości. Opowiadając o swojej drodze edukacyjnej i zawodowej przekonywała, że najważniejsze jest robić coś z pasją, coś co nas interesuje. Od najmłodszych lat związana była z teatrem i międzynarodowym programem kreatywności Destination Imagination.Jako kilkukrotna (wraz z drużyną) laureatka polskiej oraz światowej Olimpiady Kreatywności, zachęcała uczniów do wzięcia udziału w olimpiadach, dzięki którym miła okazję uczestniczyć w międzynarodowych wymianach młodzieży, co pozwoliło jej poznać ciekawych ludzi i być w niezwykłych miejscach. W czasie studiów nawiązała współpracę z dwiema organizacjami pozarządowymi, gdzie jako trener prowadziła liczne warsztaty i szkolenia z zakresu kompetencji interpersonalnych dla młodzieży, nauczycieli, pracowników administracji państwowej i biznesu. W czasie studiów była jednym z organizatorów ogólnopolskiej konferencji studenckiej pod patronatem Centrum Adama Smitha "Innowacje i przedsiębiorczość ? od zera do milionera". Koordynowała zespół trenerów i sekcję warsztatową konferencji. Od zawsze interesował ją świat edukacji. Dzięki czemu, dziś robi to co lubi i nie wyobraża sobie, żeby mogła robić coś innego. Na co dzień pracuje w dwóch miejscach, w Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności jako koordynator zespołu realizującego w Polsce międzynarodowy program kreatywności ? Destination Imagination oraz w Centrum Szkoleniowym A?Z będąc trenerem prowadzi szkolenia dla nauczycieli z całej Polski.
Podczas spotkania zorganizowano zabawę o zawodach, w której młodzież miała okazję poznać nazwy zawodów dotychczas przez niech nieznanych. Musieli także powiedzieć, czy oni sprawdziliby się w takich zawodach. Wszyscy wzięli także udział w quizie na temat obecnej sytuacji na rynku pracy.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »