tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 W Muzeum Sportu i Turystyki

 

17 kwietnia, uczniowie klas szóstych z terenu gminy Białaczów pojechali do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Wycieczka, zorganizowana przez gimnazjum, miała na celu poznanie się, integrację przyszłych uczniów tej szkoły oraz przedstawienie dzieciom interesujących form spędzania wolnego czasu. Wyjazd ten można było zaproponować uczniom szkół podstawowych dzięki funduszom pozyskanym od Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Szóstoklasiści brali udział w lekcji poświęconej zasadzie fair play, poznali jej genezę oraz mogli dostrzec i wskazać jej zastosowanie swoim zachowaniu. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się kim był Pierre de Coubertin, historyk i pedagog, uważany za ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego, założyciel i drugi prezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
Zwiedzili muzeum i podziwiali wspaniałe eksponaty: pochodnie olimpijskie, sprzęt sportowy, którym posługiwali się nasi rodacy w czasie igrzysk, akcesoria sportowe, począwszy od tych najstarszych do tych najnowocześniejszych. Uczniów szkół podstawowych mogli poszerzyć swoje zainteresowania sportem oraz poczuć smak zawodowej rywalizacji i zwycięstwa podczas wyścigu na symulatorach wioseł. Podczas drogi powrotnej wycieczkowicze obejrzeli prezentację, przygotowaną przez kolegów z gimnazjum na temat zgubnego wpływu używek. Za aktywne uczestnictwo i ciekawe propozycje alternatywne wobec popadania w szkodliwe nałogi zostali nagrodzeni upominkami.
Wyjazd podobał się wszystkim uczniom, pomógł zrozumieć fanom sportu historię i tradycję wielu dyscyplin, a także ważność stosowania zasad fair play w sporcie i życiu codziennym.


gimsm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »