tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 W Mroczkowie o ziemi

 


28 kwietnia w szkole w Mroczkowie obchodzono uroczyście, ale i na wesoło Dzień Ziemi. Najpierw o godzinie 9.00 pięcioosobowe drużyny uczniów klas II i III gimnazjum, reprezentujące Zespoły Szkół w Bukowcu Opoczyński, Ogonowicach, Mroczkowie Gościnnym i ZSS nr 2 rozwiązywały test w ramach I Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego pod hasłem ?Czy znasz swój kraj ? Polskę?. Najlepsze wyniki uzyskali Michał Wroński z Zespołu Szkół w Bukowcu Opoczyńskim, Joanna Wrońska z Zespołu Szkół w Ogonowicach oraz Jacek Worach i Tomasz Krzysztofik z Zespołu Szkół w Mroczkowie Gościnnym.
W gronie szkół największą ilość punktów zdobył Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym przed ZS w Bukowcu Opoczyńskim i Ogonowicach. Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała nauczycielka geografii Julita Smolarczyk.
Dalszą część szkolnego Dnia Ziemi przygotowali uczniowie klasy I gimnazjum, którzy w krótkiej scence ?Pokochajmy nasze drzewa?, przypomnieli sylwetki najważniejszych polskich drzew, tj. topoli, wierzby, dębu, olchy oraz lipy. Uczennice klasy III gimnazjum zwróciły uwagę wszystkim na konieczność segregacji śmieci, proponując temat ten na jeden z odcinków ?Klanu?. Dziewczęta z klasy V zaproponowały nowoczesne wykorzystanie surowców wtórnych na stroje wieczorowe i sportowe w pokazie mody ekologicznej.
Jednym z punktów programu Dnia Ziemi była wizyta Piotra Stanika z Nadleśnictwa Opoczno, który wygłosił pogadankę na temat lasów, zagrożeń jakie mogą spotkać nas w lesie. Na zakończenie Dnia Ziemi, przygotowanego przez Julitę Smolarek i Annę Cichawę, przedstawiciele poszczególnych klas uroczyście posadzili drzewa na placu szkolnym.
Warto również wspomnieć, że w ciągu roku szkolnego uczniowie podejmowali różne inicjatywy, m.in. samorząd Szkoły Podstawowej zorganizował zbiórkę pieniędzy na pomoc dla zwierząt w schronisku w Karwicach (zakupiono 60 kg karmy suchej, 10 kg kaszy jęczmiennej, 13 kg makaronu, 10 puszek karmy mięsnej). Cała akcja przebiegała pod okiem opiekunki samorządu Doroty Będkowskiej przy pomocy i aktywnym udziale nauczycielek Elżbiety Cichawy i Edyty Madej. Poza tym trwa zbiórka nakrętek plastykowych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (721) z dnia 6 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »