tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 W Krzczonowie powstało przedszkole

 
Punkt Przedszkolny ?Zielony Zakątek? dla dzieci z Krzczonowa i nie tylkoPierwszy dzień zajęć w Punkcie Przedszkolnym ?Zielony Zakątek? w Krzczonowie


W środę, 2 stycznia rozpoczął działalność nowy punkt przedszkolny na terenie gminy Drzewica ? ?Zielony Zakątek? w Krzczonowie. Jest to niepubliczna placówka prowadzona przez Renatę Sobolewską ? nauczycielkę, która po likwidacji Szkoły Podstawowej w Krzczonowie i utworzeniu filii z klasami 0?III została osobą bezrobotną. Pani Renata wzięła jednak sprawy w swoje ręce i dzięki wielkiemu zaangażowaniu zrealizowała pomysł utworzenia punktu przedszkolnego.
Było to możliwe dzięki pozyskaniu za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy środków z unijnego projektu ?Lepsze jutro?. Przedszkole, którego siedzibą są pomieszczenia szkoły podstawowej, zostało wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, zabawki, instrumenty muzyczne, zestawy gimnastyczne i meble.
Wśród osób, które od początku mocno popierały inicjatywę powstania przedszkola w Krzczonowie byli radny Marek Sarwa i sołtys Zbigniew Papis. Duże wsparcie zapewnił burmistrz Janusz Reszelewski, który na potrzeby punktu zlecił remont łazienek. Na koszt gminy zamontowano brodzik i wykonano podesty. ?Zielony Zakątek? mógł zainaugurować działalność również za sprawą sponsorów.
Do punktu zgłoszono szesnaścioro przedszkolaków w wieku trzech i czterech lat. Wszystkie dzieci pochodzą z Krzczonowa. Co ważne, mimo że przedszkole jest placówką niepubliczną, od rodziców nie są pobierane żadne opłaty w ramach czesnego.
?Zielony Zakątek? zapewnia bezpłatną realizację podstawy programowej a także zajęcia dodatkowe ? rytmikę oraz ?Gimnastykę buzi i języka, czyli zabawy logopedyczne?. Ze względu na usytuowanie przedszkola w bezpośrednim otoczeniu lasu, w najbliższym czasie rozpoczną się zajęcia dotyczące edukacji ekologicznej i ochrony środowiska, by od najmłodszych lat uczyć dzieci postaw proekologicznych i współżycia w zgodzie z naturą. Punkt będzie również prowadził zajęcia opieki dziennej nad dziećmi w ferie i wakacje oraz w soboty (za dodatkową opłatą rodziców).
Oficjalne i uroczyste otwarcie placówki nastąpi w połowie stycznia.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »