tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 WOŚP zagrała w Drzewicy… i to jeszcze jak!

 
XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się w Drzewicy wielkim sukcesem. Zebrano rekordową kwotę 11.395,56 zł. To więcej niż w OpocznieCzęść wolontariuszy kwestujących w Drzewicy


W tegoroczny finał WOŚP włączyli się nie tylko drzewiczanie, ale także mieszkańcy Radzic i Domaszna oraz Libiszowa, Poświętnego i Bielin w powiecie przysuskim. Akcję zorganizowali Renata i Radosław Smolarkowie, nauczyciele drzewickich szkół, a już tradycyjnie duże wsparcie zapewnili policjanci na czele z komendantem Wojciechem Dworakiem i koordynującym współpracę Leszkiem Nowakiem.
Dla drzewickiego podsztabu kwestowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej w Drzewicy a nawet przedstawicielki Przedszkola Samorządowego – sześcioletnie Oliwia i Klaudia, najmłodsze wolontariuszki.
Kwesta łączyła wiele środowisk, w tym harcerzy 25. i 15. Drzewickiej Drużyny Harcerskiej oraz młodzież z Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Oprócz drzewiczan kwestę hojnie wsparli mieszkańcy okolicznych wsi. Zbiórka w Libiszowie jak zawsze została połączona z wystawieniem jasełek.
Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach zebrały 2132,49 zł. Opiekowała się nimi Beata Fiderek. Młodych wolontariuszy wspierały dwie uczennice ZSP – Iwona Kaczmarek (zebrała 590,66 zł) oraz Agnieszka Gałecka (306,77 zł). Agata Wójcik z Idzikowic zebrała 305,92 zł.
W Bielinach kwestowali Magdalena Wieprzycka (430,18 zł), Martyna Kądziela (381,70 zł) oraz Patryk Grudziecki (214 zł). W Radziach zbiórkę prowadziły cztery wolontariuszki, które uzbierały łącznie 688,20 zł. Najwięcej wrzucono do puszki Karoliny Pomykały – 229,94 zł.
Pięcioro wolontariuszy kwestujących w Poświętnem i Domasznie zebrało łącznie 1126,42 zł. Najwięcej zgromadziła Joanna Bogusz – 341,05 zł.
Reszta środków pochodziła ze zbiórki na terenie Drzewicy, a łączna kwota pozyskana przez naszą młodzież wyniosła aż 11.395,56 zł, co prawie dwukrotnie przekroczyło kwotę z ubiegłego roku.
– Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Drzewicy i okolic za hojność, rodzicom wolontariuszy za udzielane im wsparcie, policji za troskę o najmłodszych i przewozy wolontariuszy z Poświętnego, a właścicielom sklepów i witryn za umieszczenie plakatów informujących o kweście WOŚP – mówi Renata Smolarek. – Oczywiście ogromne podziękowania należą się wolontariuszom za ich ofiarność.
– Kiedy rok temu wolontariusze zebrali ponad 6700 zł, dając rekordową w Drzewicy kwotę, nikt z nas nie marzył, żeby uzyskać podobny wynik w XIX finale – dodaje współorganizator kwesty, Radosław Smolarek. – Być może jest to efektem dobra, którego doświadczyli mieszkańcy naszej okolicy po nieodległej tragedii. Ofiarność ludzi była poruszająca. Przed wszystkimi, którzy wsparli Orkiestrę, chylimy czoło i bardzo, bardzo dziękujemy.
Do zobaczenia podczas jubileuszowego, XX finału WOŚP w styczniu 2012 roku!


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (705) z dnia 14 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »