tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 WOŚP w Drzewicy i okolicy

 
21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie w Drzewicy o wiele głośniejszy niż zwykle

Niedziela, 13 stycznia to dzień zarezerwowany dla finałowej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku 47 wolontariuszy ze sztabu w Drzewicy będzie kwestować w swoim mieście i okolicznych miejscowościach ? Radzicach, Bielinach, Domasznie, Idzikowicach oraz Poświętnem. Uliczna zbiórka pieniędzy potrwa od godz. 8.00 do 20.00. Po południu rozpoczną się trzygodzinne występy i kiermasz przed Szkołą Podstawową w Drzewicy.
Podczas kiermaszu będzie można kupić przedmioty i usługi ofiarowane przez miejscowe firmy i lokalnych przedsiębiorców. Zebrane w ten sposób pieniądze w całości trafią do puszek wolontariuszy.
Nadarzy się okazja nabycia prac wykonanych w Warsztacie Terapii Zajęciowej oraz obrazów namalowanych podczas pleneru poświęconego Drzewicy. Swoje produkty wystawią firmy Gerlach, Ger?Pol, Ceramika Paradyż i miejscowi przedsiębiorcy. Do wygrania jest kolacja dla dwojga w restauracji ?Zamkowa? i pizzerii ?Al Lago?. Będzie można wykupić przegląd samochodu i wizytę z zakładzie fryzjerskim. Świąteczne paczki wystawią właściciele sklepów spożywczych.
Imprezę przed szkołą rozpocznie występ dzieci z Przedszkola Samorządowego, następnie zaśpiewa chór SP w Drzewicy. Publiczności zaprezentują się ?Strzyżowianki?, zadebiutuje też młodzieżowy zespół rockowy. Na zakończenie zagrają i zaśpiewają muzycy z grupy ?Makat?.
Równolegle z występami i sprzedażą na rzecz WOŚP zostanie zorganizowane ognisko. Będzie można nie tylko się ogrzać, ale i zjeść grochówkę z wojskowej kuchni polowej, podawaną przez kawalerzystów ze Stowarzyszenia Ułanów im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego mjra Hubala, oraz kiełbaski z grilla, które na rzecz Orkiestry ofiarował ZUH Wojciechowski z Bukowca Opoczyńskiego. Nauczycielki z podstawówki przygotują wypieki.
W szkole zostaną rozegrane rodzinne zawody strzeleckie o puchar burmistrza. Mają otwarty charakter i mogą w nich uczestniczyć dwuosobowe zespoły, w skład których wejdą rodzice lub opiekunowie i dzieci. Zgłoszenia należy składać w sztabie WOŚP w SP w Drzewicy. Nagrodą główną jest puchar za klasyfikację drużynową. Nagrodzeni zostaną też najlepiej strzelający uczniowie w kategorii dziewcząt i chłopów.
Za naszym pośrednictwem organizatorzy akcji, uczestnicy, wykonawcy i wolontariusze zapraszają wszystkich mieszkańców gminy i miasta do udziału w zbiórce i wspólnej zabawy, prosząc o ofiarność. Zachęcają również do udziału w podsumowaniu kwesty przed szkołą i ?Światełku do nieba?.

21. finał WOŚP w Drzewicy

Program
8.00?20.00 ? zbiórka uliczna
14.30?18.00 ? imprezy towarzyszące przy SP w Drzewicy
* występy artystyczne
14.30 ? występ dzieci z Przedszkola Samorządowego
15.00 ? koncert zespołu wokalnego SP w Drzewicy
15.30 ? występ KGW ?Strzyżowianki?
16.00 ? koncert młodzieżowego zespołu rockowego ?Wasted Prowler? (debiut)
16.40 ? występ grupy ?Makat?
* pokaz grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Ułanów im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego mjr Hubala
* kiermasz przedmiotów i usług ofiarowanych przez miejscowych przedsiębiorców
* zawody strzeleckie dla rodzin o puchar burmistrza
19.40 ? podsumowanie zawodów strzeleckich, podziękowania uczestnikom, ofiarodawcom i sponsorom 21. finału WOŚP
20.00 ? Światełko do nieba


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (809) z dnia 11 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »