tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wóz za ponad 600 tys. zł

 

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę wozu pożarniczego dla jednostki OSP w Drzewicy. Z dwóch ofert korzystniejszą przedstawiło Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „Bocar” z Korwinowa, które zaproponowało cenę 620.600 zł brutto.
Za tę kwotę gmina kupi fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem na cztery koła, który pozwoli na interwencję w najtrudniejszych warunkach. Zastosowane rozwiązania techniczne mają zwiąkszyć skuteczność działań pojazdu i jeszcze bardziej skrócić czas reakcji straży w przypadku pożarów czy miejscowych zagrożeń.
Wóz będzie posiadał świadectwo dopuszczenia wyrobu do stosowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, wydane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie.
Dodajmy, że 85% kosztów inwestycji pokryje Unia Europejska. Jak już pisaliśmy, wniosek o dofinansowanie projektu „Wsparcie systemu ratowniczo-gaśniczego powiatu opoczyńskiego poprzez zakup pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Drzewica” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007–2013” zyskał poparcie zarządu województwa.
Nowy samochód ma stanąć w garażu remizy OSP do 21 maja.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »