tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Własne konto w Białaczowie

 


Gmina Białaczów, jedyna w naszym powiecie, zakwalifikowała się do drugiej edycji programu "Na własne konto". W jego ramach w trakcie ferii zimowych gimnazjaliści skorzystają z dodatkowych zajęć z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Takie wsparcie ma pomóc w kształtowaniu wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, a także pomagać w wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
Do drugiej edycji programu edukacji ekonomicznej młodzieży z terenów wiejskich, koordynowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, zakwalifikowano 160 gmin wiejskich i wiejsko?miejskich. W jego ramach uczniowie szkół gimnazjalnych (grupy 15?, 25-osobowe) wezmą udział w zajęciach z przedsiębiorczości oraz ogólnej wiedzy ekonomicznej prowadzonych przez nauczyciela i studenta. Będą one dotyczyć postawy przedsiębiorczej, aktywności gospodarczej, pieniędzy i bankowości oraz oszczędzania i inwestowania. W drugim semestrze roku szkolnego będą też uczestniczyć w pozalekcyjnych warsztatach, na których poznają narzędzia ekonomiczne, umożliwiające lepszy start w dorosłe życie, obejmujące swoim zakresem biznesplan, marketing i reklamę. Uczniowie wykonają w ich ramach prace projektowe, które wezmą udział w konkursie. Na przełomie maja i czerwca, w ramach finału konkursu, wybranych zostanie pięć najlepszych projektów, a ich autorzy zostaną zaproszeni na finał indywidualny do Warszawy.
Jest to autorski program Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, realizowany wspólnie z Fundacją na rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. Macieja Rataja przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim (w ramach programu edukacji ekonomicznej).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (850) z dnia 25 Października 2013r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »