tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 VIII Turniej Miast w siatkówce mężczyzn

 
Piłka siatkowa

UKS Maratończyk działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, we współpracy z Urzędem Miejskim, organizuje ósmą edycję Turnieju Miast w piłce siatkowej mężczyzn. Impreza pod patronatem burmistrza odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 grudnia w hali ZSO.
? W ciągu ostatnich lat nasze miasto odwiedziły już ekipy z Warszawy, Łodzi, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej i wielu innych miast ? nie tylko Polski centralnej, ale również z innych regionów kraju, m.in. z Piekar Śląskich. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie sportowym zawodów oraz ich rosnącym prestiżu ? mówi główny organizator turnieju, prezes UKS Maratończyk Dariusz Lewandowski.
W tym roku do Opoczna przyjadą ekipy reprezentujące Radom, Mogielnicę, Jastrząb, Przysuchę i Brzeziny. Rolę gospodarzy regionu będzie pełnił łączony zespół Drzewicy i Opoczna.
? Zapowiadają się wspaniałe zawody, na które serdecznie zapraszamy nie tylko zagorzałych kibiców siatkówki, lecz także całe rodziny z dziećmi. Zapewniamy słodkie niespodzianki ? dodaje Dariusz Lewandowski.
Mecze będą rozgrywane od godz. 9.00 ? najpierw w dwóch grupach. Później przyjdzie czas na półinały i finały.

Program
Sobota, 6 grudnia
8.00?8.45 ? weryfikacja drużyn i losowanie grup
9.00 ? rozpoczęcie zawodów
16.00 ? przewidywana godzina zakończenia turnieju

System rozgrywek
Obowiązują przepisy gry w piłkę siatkową. Mecze będą rozgrywane wg następującego systemu: do 2 wygranych setów (do 25 punktów i 2 przewagi), w przypadku remisu 1:1 odbywa się tie break do 15 punktów i 2 przewagi.
W trakcie seta każdy zespół ma prawo do jednej przerwy minutowej lub dwóch po 30 s.
Za mecz wygrany 2:0 drużyna otrzymuje 3 pkt, za zwycięstwo 2:1 dostaje 2 pkt, za przegraną 1:2 otrzymuje 1 punkt, a za przegraną 0:2 nie ma punktów.
O kolejności w turnieju decyduje: ilość zdobytych punktów, stosunek zdobytych punktów do straconych, bezpośredni pojedynek.


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (908) z dnia 5 Grudnia 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »