tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Uwaga na alkohol!

 


W związku doniesieniami o przypadkach śmiertelnych zatruć spowodowanych alkoholem metylowym powiatowy inspektor sanitarny przestrzega przed spożywaniem wysokoprocentowego alkoholu pochodzącego z Czech oraz alkoholu niewiadomego pochodzenia, nie posiadającego banderoli oraz informacji o wytwórcy. W celu zapobieżenia podobnym zdarzeniom Główny Inspektor Sanitarny wydał decyzję o wstrzymaniu na terenie całego kraju sprzedaży wszystkich alkoholi dostępnych w punktach sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz w punktach gastronomicznych pochodzących z Czech, z wyjątkiem piwa i wina.
Od 16 września PSSE prowadzi kontrole obiektów zajmujących się sprzedażą i dystrybucją produktów alkoholowych. Właścicielom tych obiektów przekazywane są decyzje GIS wstrzymujące wprowadzanie do obrotu na okres jednego miesiąca napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 20% wyprodukowanych na terytorium Czech. W obiektach, w których stwierdzono w obrocie taki alkohol wycofano go z obrotu i dokonano zabezpieczenia tego produktu.
Alkohol metylowy jest szczególnie niebezpieczny, gdyż łatwo pomylić go z alkoholem etylowym. Jego aromat, konsystencja i smak jest taki sam jak etanolu, ale inne są produkty jego metabolizowania i to właśnie one są toksyczne dla organizmu, powodując uszkodzenia komórek, denaturując białka, działają szkodliwie na układ nerwowy, szczególnie na nerw wzrokowy. Zatrucie metanolem często prowadzi do śmierci.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »