Uwaga, talent!

Szachowy turniej Szymona Rzepki

Znakomicie spisał się ośmioletni szachista z Opoczna Szymon Rzepka podczas IV Turnieju Szachowego o Puchar Niepodległości rozegranego 11 listopada w Starachowicach.
Występując po raz pierwszy w tak poważnych zawodach Szymon (na zdjęciu) zdobył 6 punktów z 9 partii i zajął pierwsze miejsce wśród uczniów klas 0–III. W tej samej kategorii brat Szymona Dawid z czteroma zdobytymi punktami uplasował się na siódmym miejscu.
W rywalizacji uczniów klas IV–VI Bartłomiej Augustyniak zdobył 5 punktów i zajął dziewiąte miejsce. Krystian Pietrzyk wygrywając cztery partie został sklasyfikowany na miejscu szesnastym.
Był to kolejny dobry występ młodych szachistów zrzeszonych w szkółce szachowej „Primus” działającej przy Spółdzielni Socjalnej „Promyk Nadziei”, do której stały nabór przyszłych adeptów królewskiej gry prowadzi instruktor Mieczysław Wojciechowski.
Bliższe informacje o funkcjonowaniu szkółki i zajęciach można uzyskać pod numerem telefonu 609 863 646.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (697) z dnia 19 Listopada 2010r.