tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Utrudnienia na "dwunastce"

 

Od kilku tygodni trwa remont drogi krajowej nr 12 w Kraszkowie w gminie Opoczno. Znaczną część prac już wykonano, ale utrudnienia w ruchu można tu będzie napotkać nawet do końca września.
Droga krajowa w Kraszkowie remontowana jest na odcinku 2 km. Stara nawierzchnia została sfrezowana, położono już także warstwę nowej nawierzchni. Obecnie trwają prace przy budowie nowego chodnika, który powstaje nie tylko w Kraszkowie, ale również na odcinku od Kraszkowa, aż do przejścia dla pieszych na wysokości ośrodka zdrowia w Mroczkowie. Remont kosztować będzie 1,5 mln złotych i potrwa do końca września.
Kierowcy muszą się liczyć z drobnymi utrudnieniami i zachować ostrożność na remontowanym odcinku. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, "12" na tym odcinku wymagała już remontu. Co więcej, po jego zakończeniu praktycznie całą drogą nr 12 na terenie naszego powiatu będzie się jeździć komfortowo. Może z wyjątkiem małego odcinka przed gielniowskimi krzyżówkami, który wygląda coraz gorzej, a na remont będzie musiał jeszcze poczekać.
A tak przy okazji, potwierdza się informacją, że remont na drodze wojewódzkiej nr 726, na odcinku Bukowiec Opoczyński - Dęborzeczka będzie skończony jeszcze w tym roku. Nic jednak nie wskazuje, by od razu zarząd województwa mógł kontynuować remont. Przeszkodą mogą być prcedury związane z otrzymaniem opinii o wpływie remontu na środowisko od Wojewódzkiej Dyrekcji Ochorny Środowiska. Ta opinie będzie, ale nie wcześniej niż pod koniec bieżącego roku, a to oznacza późniejsze wystąpienie o pozwolenie na budowę i rozpoczęcie procedur przetargowych nie wcześniej niż wiosną 2013 roku. Szkoda.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (787) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »