tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Utknął w wodzie

 
Jechali ratować kozy, musieli ratować samochódPiątkowa akcja ratowania mercedesa


W trakcie powodzi ręce pełne roboty mieli strażacy, którzy pracowali dzień i noc ratując nie tylko mienie ludzkie. Niektórzy nieśli pomoc także zwierzętom. Przykładem są druhowie z opoczyńskiej OSP, którzy w piątek, 3 września w godzinach południowych ruszyli na pomoc kozom uwięzionym na terenie zalanych ogrodów działkowych „Błonie”. Jak się okazało, wyjazd do akcji był bardzo pechowy.
W trakcie przeprawiania się przez zalany teren między Wąglanką a działkami mercedes atego, którym jechał zastęp druhów, wpadł w grzęzawisko i przechylił w lewo. Nie było innego wyjścia – należało ratować wóz ratowniczo–gaśniczy.
Najpierw na miejsce przyjechali strażacy z OSP w Wąglanach, jednak niewiele mogli zdziałać. Kiedy wóz z Wąglan ruszył do tyłu i szarpnął przymocowanego linami mercedesa, ten jeszcze bardziej się przechylił. Później na ratunek sprowadzono koparkę z PGK i skota z OSP w Drzewicy, który w takich sytuacjach sprawdza się najlepiej. Po dłuższym czasie mocowania lin, m.in. z wykorzystaniem pontonu, zrezygnowano z wyciągania samochodu. Ryzyko było zbyt duże.
Mercedes został zabezpieczony stalowymi linami i stał w wodzie kilkadziesiąt godzin. Główna akcja wyciągania wozu została przeprowadzona w nocy z soboty na niedzielę, kiedy pozwolił na to poziom wody. Trzy zastępy PSP i OSP wykonały obwałowanie z worków z piaskiem, wypompowały wodę oraz utwardziły podłoże pod pojazdem. Auto zostało podniesione przy pomocy poduszek pneumatycznych i wyjechało.
Akcja przebiegła bezpiecznie. Co ważne, nie doszło do żadnych usterek – nawet lakier się nie zarysował. W poniedziałek opoczyńscy strażacy mogli wyjechać mercedesem do kolejnej akcji.
A co ze zwierzętami? Zostały uratowane. Jeszcze w piątek druhowie dostali się na działki pieszo i wyprowadzili dwie kozy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (687) z dnia 10 Września 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »