Drzewica

Utalentowana piłkarka z Drzewicy

Sukces Dominiki Gąsieniec w turnieju o puchar premiera

Dominika Gąsieniec (z prawej) podczas finału wojewódzkiego w Gostyninie

Dominika Gąsieniec, 12?letnia uczennica Szkoły Podstawowej w Drzewicy, to nie tylko dobrze zapowiadająca się zawodniczka Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica, ale również utalentowana piłkarka. Od dłuższego czasu jest członkinią odnoszącej znaczące sukcesy drużyny piłki nożnej dziewcząt ? UKS?u Victoria Gielniów.
Ostatnio ta ekipa zanotowała świetny wynik w II Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska. Impreza była przeznaczona dla zespołów dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10?11 oraz 12?13 lat. Zgromadziła około 145 tys. zawodników z 15 tys. drużyn.
Victoria z Dominiką w składzie występowała w starszej kategorii. Wygrała eliminacje rejonowe w Radomiu, dzięki czemu awansowała do finału wojewódzkiego. Na stadionie miejskim w Gostyninie zajęła pierwsze miejsce i jako najlepsza na Mazowszu wywalczyła awans do finału krajowego. Duża w tym zasługa drzewiczanki, która zdobyła cztery gole.
Turniej finałowy rozgrywano od 5 do 7 października w Warszawie. Eliminacje nie były dla Victorii pomyślne. Drużyna z Gielniowa trafiła w grupie na bardzo silnych rywali, zajęła trzecie miejsce i nie awansowała do najlepszej ósemki. Zagrała jednak w finale B. Tu szła jak burza i po trzech zwycięstwach wywalczyła dziewiąte miejsce w Polsce. Dominika znowu pokazała wysoką klasę zdobywając dziewięć z trzynastu uzyskanych przez swoją drużynę bramek.
Na piłkarkę z Drzewicy i jej koleżanki czekały liczne nagrody, w tym sprzęt sportowy. Wielką niespodzianką było także spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem, ministrem sportu i turystyki Adamem Gierszem i Jerzym Dudkiem. Dominika miała nawet okazję porozmawiać z premierem. Poza tym zwiedziła stolicę, podziwiając m.in. Stadion Narodowy.