tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Urodzinowo w Interregionie

 
Centrum Integracji Społecznej „Zielone światło” uruchomione przez opoczyńską fundację Interregion podsumowało rok swojej działalności

W czwartek, 23 września odbyło się kameralne spotkanie pracowników CIS–u, zarządu prowadzącej je fundacji oraz innych wspierających działalność Centrum. Okazją do spotkania było przeniesienie placówki do nowej – tymczasowej siedziby w Miejskim Domu Kultury (byłej klubokawiarni Bartek) oraz podsumowanie roku działalności Centrum.
Pracowników oraz zaproszonych gości powitała prezes CIS–u Ewa Kądziela. Korzystając z okazji podziękowała burmistrzowi Janowi Wieruszewskiemu, który wspiera działalność Centrum zlecając zadania porządkowe na terenie miasta oraz finansując bieżące działania. Słowa podziękowania skierowała także do OPS oraz władz powiatu, które podjęły decyzję o finansowaniu zatrudnienia socjalnego ze środków Funduszu Pracy, w porozumieniu z PUP, a także do księży z parafii św. Bartłomieja, którzy udostępnili organizacji pomieszczenie na rozwój działalności.
Działalność Centrum opiera się głównie na niesieniu pomocy osobom bezrobotnym, ubogim i zagrożonym wykluczeniem społecznym. Obecnie organizacja zatrudnia 52 pracowników. Są to osoby przede wszystkim długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne, uzależnione, bądź inne, które nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie na rynku pracy.
Ci, którzy przez rok trwania programu wyróżnili się wyjątkową pracowitością, zaangażowaniem i frekwencją z rąk burmistrza odebrali dyplomy. Z pewnością dla przyszłych pracodawców będą one najlepszą rekomendacją, bo przecież po zakończeniu programu w Centrum beneficjenci będą musieli szukać pracy na własną rękę.
Burmistrz Wieruszewski przekonywał pracowników Centrum o konieczności ich osobistego zaangażowania polegającego m.in. na aktywnym poszukiwaniu form wsparcia, a przede wszystkim odpowiedzialności w swoich działaniach i w wypełnianiu swoich obowiązków.
Nowatorska działalność Centrum jest w naszym mieście naprawdę potrzebna. Wciąż zgłaszają się nowe osoby zainteresowane zatrudnieniem socjalnym, bo uczestnicząc w różnego rodzaju kursach, warsztatach i spotkaniach integracyjnych, uczą się zachowań społecznych i ekonomicznych, przygotowujących ich do pracy na otwartym rynku pracy.
Jak powiedziała prezes Ewa Kądziela, oficjalne spotkanie podsumowujące działalność organizacji odbędzie się w późniejszym terminie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (690) z dnia 1 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »