tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Uroczystość przy szańcu

 
Bez fanfar, ale w ciszy i skupieniu uczniowie ze szkół im. Henryka Dobrzańskiego?Hubala uczcili 71. rocznicę śmierci swego patrona

W czwartek, 28 kwietnia, zebrali się przy szańcu Hubala w Anielinie uczniowie ze szkół noszących jego imię i leśnicy. Podczas skromnej, ale jakże wzruszającej uroczystości, bez fanfar i blichtru, oddali cześć swemu patronowi, pierwszemu partyzantowi II wojny światowej.
Zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystości, zorganizowanej przez dyrekcję Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego?Hubala w Radomiu oraz Regionalną dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi przyjęła córka Hubala Krystyna Dobrzańska?Sobierajska i wnuk majora Henryk Sobierajski ? jeden z dyrektorów Telewizji Polsat, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Zawodowych Grup Kolarskich w Polsce oraz współautor ? wraz z fotografikiem Arturo Mari ? albumu ?Chwalcie Boga w waszym ciele? Jan Paweł II o sporcie?. Zaproszenie przyjęły szkoły z całej Polski: ? z Przybranowa, Aleksandrowa Kujawskiego, Birczy, Radomia, Brudzewic, Opoczna, byli przedstawiciele Stowarzyszenia Misja Pojednania ? Rodzina Westerplatczyków i Hubalczyków. Były delegacje z Ciechocinka i Podkarpacia. Szkoda, że nie było nikogo z władz powiatowych oraz władz gminnych.
Po krótkiej modlitwie w intencji majora Hubala i jego żołnierzy odczytano apel poległych, delegacja złożyły kwiaty i zapaliły znicze a płk Marian Zach wygłosił krótką prelekcję na temat okoliczności śmierci dowódcy Oddziału Wydzielonego WP.


foto: Córka i wnuk majora Hubala

foto: Kwiaty składa delegacja szkoły w Brudzewicach


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (721) z dnia 6 Maja 2011r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »