tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Uroczyście u kombatantów AK

 

W środę, 6 stycznia świąteczno-noworoczną uroczystość zorganizowało koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Opocznie. Spotkanie z udziałem wojskowych, samorządowców, przedstawicieli lokalnych instytucji i członków związku odbyło się w sali kawiarnianej Miejskiego Domu Kultury.
Zanim podzielono się opłatkiem prezes koła, mjr Bernard Kłodawski zaprezentował genezę powstania organizacji i jej oddziału w Opocznie. Okazja była wyjątkowa, bo koło obchodzi właśnie 20. rocznicę powstania. Prezes przypomniał nazwiska tych członków związku z opoczyńskiego, którzy w minionym roku odeszli już na zawsze. Ich pamięć została uczczona minutą ciszy.
W podniosłej atmosferze przebiegała ceremonia nadania Stefanowi Fudalejowi stopnia podporucznika. Kombatant z Opoczna był wyraźnie wzruszony. Dyplomy z podziękowaniami za owocną współpracę z organizacją i pomoc jej członkom odebrali natomiast proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. ks. Mieczysław Głogowski oraz proboszcz parafii w Białaczowie ks. Henryk Wójcik.
Nie zabrakło części artystycznej. Świąteczny program zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Ponadto uroczystość uświetnili swoją obecnością członkowie „Strzelca”.
Po występach nastąpiła część opłatkowa. Kombatantom życzono przede wszystkim zdrowia i jeszcze wielu podobnych uroczystości w nie zmniejszonym gronie. Dla uczestników uroczystości przygotowano również smaczny poczęstunek.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (651) z dnia 8 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »