tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Unikatowe daglezje

 

Daglezja to drzewo pochodzące z Ameryki Północnej. Należy do najwyższych drzew na świecie osiągając wysokość ponad 100 metrów. W Polsce nie osiąga jednak tak imponujących rozmiarów i dorasta najczęściej do 50 m. To właśnie wysokość czyni je, drugim po sekwoi wiecznie zielonej, najwyższym drzewem świata. Najbardziej niezawodną cechą rozpoznawczą daglezji są jej niezwykle charakterystyczne a zarazem bardzo dekoracyjne szyszki, których długie, trójzębne łuski okrywające niczym zwisające sople lodu wystają daleko poza łuski nasienne.
Być może nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta wiedzą, że takie piękne, olbrzymie drzewa z tego gatunku rosną także w Opocznie. Jedno rośnie na pl. Kościuszki, drugie w pobliżu ZSS nr 2.
Warto podkreślić, że daglezje są piękne bez specjalnych zabiegów i upiększania. Dlatego nawet teraz, w okresie świątecznym, nie warto ubarwiać tych drzew kolorowymi światełkami, bo to może im tylko zaszkodzić. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby stały się prawdziwą ozdobą miasta. Tym bardziej, że są tylko dwa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »