tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Unijne przedszkola w gminie Sławno

 
Zakończyła się realizacja pierwszej edycji projektu „Wsparcie na starcie – 3 przedszkola w gminie Sławno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kapitał Ludzki. Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła edycja druga

Przez pięć miesięcy 75 dzieci w wieku od 3 do 5 lat uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych w trzech punktach przedszkolnych zlokalizowanych w szkołach podstawowych w Kozeninie, Celestynowie i Kunicach. Zajęcia odbywały się od 4 maja – od poniedziałku do piątku w wymiarze dziesięciu godzin dziennie.
Dzięki pozyskanym funduszom dzieciaki miały okazję rozwijać swoje zdolności i zainteresowania oraz przygotowywały się do nauki w szkole podstawowej. Co ważne, były bardzo szczęśliwe, zadowolone i uśmiechnięte. W ciągu dnia aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zajęciach nawiązując przyjaźnie i sympatie. Miło było patrzeć, jak witają się na rozpoczęcie dnia i żegnają na jego zakończenie. Co ważne, otrzymywały trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek.
W trakcie projektu organizowano uroczystości szkolne oraz środowiskowe z udziałem rodziców. W kalendarzu znalazły się między innymi: Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Podczas wszystkich uroczystości dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne, teatralne i taneczne. Dzięki funduszom EFS uczestniczyły również w bezpłatnych wycieczkach autokarowych do juraparku w Bałtowie, zoo w Łodzi oraz Bajkolandu.
W ramach projektu wszystkie przedszkola zyskały wyposażenie sal dydaktycznych, szatni oraz placów zabaw. Zakupiono pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw (piłki, materace, klocki, gry) oraz materiały dydaktyczne (podręczniki i art. piśmiennicze).
W poniedziałek, 30 sierpnia wójt gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, przewodniczący Rady Gminy Bolesław Wiktorowicz, przewodniczący komisji oświaty, kultury, sportu i spraw socjalnych Stanisław Zdulski oraz osoby zarządzające projektem spotykali się w przedszkolach z dziećmi i ich rodzicami, aby podsumować realizację pierwszej edycji programu. Zakończenie połączone było z prezentacją krótkiego programu artystycznego w wykonaniu przedszkolaków. Od wójta dzieci otrzymały dyplomy wzorowego przedszkolaka oraz słodycze.
W swoim wystąpieniu Tadeusz Wojciechowski podkreślił, że pierwsze miesiące funkcjonowania przedszkoli pokazały, iż była to inicjatywa bardzo trafna i potrzebna. Zapotrzebowanie na edukację przedszkolną w gminie jest bowiem bardzo duże. Zadowolenia nie kryją również rodzice, którzy pracując mieli problem z pogodzeniem życia zawodowego i opieki nad dziećmi. Trzeba podkreślić, że rodzice wykazywali duże zainteresowanie postępami swoich pociech. Na bieżąco konsultowali się z nauczycielami prowadzącymi zajęcia.
1 września rozpoczęła się realizacja drugiej edycji programu, która trwać będzie do 31 lipca 2011 r.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (687) z dnia 10 Września 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »