tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Unijne projekty w Żarnowie

 

W ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich finansowanego ze środków Banku Światowego 30 września zostały zakończone kolejne projekty, prowadzone przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Żarnowie.
Projekt „Warsztaty plastyczne” prowadzony przez szkołę podstawową, która pozyskała 20 tys. zł rozpoczął się 27 kwietnia i obejmował wyjazd do teatru w Kielcach na spektakl „Mały książę”, wyjazd do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na sztukę dla dzieci i młodzieży „Awantura o Basię”, jak również przeprowadzenie międzyszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Logo Szkoły Podstawowej w Żarnowie”. Został również zorganizowany trzydniowy plener plastyczny w Górach Świętokrzyskich.
Następnym projektem o wartości 40 tys. zł była organizacja zajęć uwzględniających kultywowanie tradycji ludowych. Zakupiono stroje ludowe dla zespołu folklorystycznego „Żarnowianie” (na zdjęciu) i prowadzono zajęcia taneczne i choreograficzne. Zostały zorganizowane warsztaty twórczości ludowej w Bielowicach a nad zalewem w Miedznej Murowanej odbyła się impreza integracyjna - sobótki. Zespół „Żarnowianie” brał udział w dożynkach powiatowych oraz dożynkach gminnych w ramach Dni Żarnowa 2009.
Gimnazjum w Żarnowie za 15 tys. zł zrealizowało projekt pod nazwą „Strefa wolnego czasu”. W okresie od 1 maja do 30 września odbywały się zajęcia muzyczne, taneczne, sportowe, komputerowe, języków obcych (angielskiego i niemieckiego), wycieczki: ekologiczno-geograficzna oraz pod hasłem „Nadmorskie Trójmiasto”, „Śladami Stefana Żeromskiego” i rajdy rowerowe.
22 października Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej otrzymało zgodę Banku Światowego na przedłużenie Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich do czerwca 2011 r. Umożliwi to gminom wykorzystanie całości alokacji przyznanych środków na realizację Programu Integracji Społecznej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »