tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Finanse

 Unijne dotacje dla przedsiębiorców

 
Łódzkie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy ogłasza ostatnie konkursy adresowane do firm z terenu województwa

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy będące jednostką pośredniczącą w przyznawaniu środków unijnych ogłosiło w czerwcu dwa konkursy dla przedsiębiorców w ramach III Osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego.
Od 20 czerwca można składać wnioski w ramach działania ?Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw na bezpośrednie wsparcie inwestycyjne?. O uzyskanie wsparcia mogą ubiegać się mikro?, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz partnerstwa tych podmiotów. Całkowita wartość alokacji przeznaczonej na konkurs wynosi ponad 19 mln zł. Maksymalna wartość dofinansowania projektu to 1,5 mln zł. Wnioski można składać do 27 lipca.
Na uzyskanie dofinansowania mają szansę projekty polegające na: zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych w produkcji i usługach (zakup niezbędnych środków trwałych), w tym prowadzących do zmniejszenia szkodliwego oddziaływania na środowisko, wprowadzeniu nowych rozwiązań organizacyjnych, prowadzących do poprawy produktywności i efektywności, zakupie niezbędnych środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych dotyczących wprowadzenia zmian organizacyjnych oraz na uzyskiwaniu certyfikacji dla wytwarzanych produktów i świadczonych usług (w powiązaniu z przedmiotem inwestycyjnym projektu).
Drugi z ogłoszonych konkursów to konkurs w ramach działania ?Rozwój mikro? i małych przedsiębiorstw na bezpośrednie wsparcie inwestycyjne?, ogłoszony 27 czerwca. Jest skierowany do mikro? i małych przedsiębiorstw z regionu łódzkiego działających na rynku dłużej niż 12 miesięcy. W ramach konkursu do rozdysponowania jest blisko 32 mln zł. Przedsiębiorca może otrzymać do 300 tys. zł dofinansowania. Nabór wniosków prowadzony będzie do 29 sierpnia.
Na dofinansowanie mogą liczyć projekty polegające na bezpośrednich inwestycjach w mikroprzedsiębiorstwach, małych przedsiębiorstwach i ich partnerstwach, rozumiane jako projekty inwestycyjne. Można ubiegać się o dofinansowanie: działań modernizacyjnych w przedsiębiorstwach prowadzących do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług, zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług, unowocześnienia wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstwa, modernizacji środków produkcji, wdrażania wydajnych systemów zarządzania środowiskiem oraz wdrażania i stosowania technologii zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska.
Informacje na temat poszczególnych konkursów są dostępne na stronie internetowej Centrum Obsługi Przedsiębiorcy: www.cop.lodzkie.pl w zakładce ?Konkursy?. Można je również uzyskać w Punkcie Informacyjnym przy ul. Roosevelta 15 w Łodzi (tel. 42 230 15 55, 230 15 56, e?mail: info@cop.lodzkie.pl)


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (731) z dnia 15 Lipca 2011r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »