tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Unia wesprze remont rynku

 
Prace na drzewickim rynku idą pełną parą. Jeszcze w tym roku na placu Wolności zostanie zamontowany monitoringNowa nawierzchnia parkingu już prawie gotowa


W ubiegłym tygodniu w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego podpisano umowę na dofinansowanie z pieniędzy unijnych remontu placu Wolności. Decyzją zarządu województwa gmina otrzyma środki w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
– Maksymalna wysokość dofinansowania mogła wynieść 500 tys. zł i tyle dostaliśmy – mówi burmistrz Janusz Reszelewski. Całkowity koszt inwestycji to 778.592 zł brutto, dlatego gmina na zadanie wyda poniżej 300 tys. zł.
A jak wygląda postęp prac? Radomska firma „Rosa–Bud” z Radomia, która powinna wykonać inwestycję do 30 lipca, właśnie kończy układanie nowej nawierzchni parkingu z kostki granitowej i brukowca. Niebawem rozpocznie montowanie dziewięciu latarni miejskich oraz nasadzenia niskopiennych drzew i krzewów. Zieleń będzie przecinać parking w trzech poprzecznych pasach, przy czym drzewa mają być otoczone żeliwnymi kielichami i kratami.
Dodajmy, że przy okazji remontu przebudowane zostaną drogi asfaltowe na rynku. UGiM chce również wyremontować elewację jednego z budynków mieszkalnych, który należy do zasobów komunalnych gminy.
Nowością są natomiast plany zamontowania monitoringu na placu Wolności. Jak nas poinformował burmistrz, jeszcze w tym roku na parkingu, w parku oraz na ulicach wychodzących z placu zamontowane zostaną kamery. Centrum monitoringu znajdować się będzie w budynku Komisariatu Policji, do którego sygnał z kamer dotrze drogą radiową.
Na zadanie, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa w centrum Drzewicy, gmina zabezpieczyła środki w budżecie. Sprawa jest obecnie omawiana na posiedzeniach komisji Rady Gminy i Miasta.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »