tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Unia lokalnie

 

W krajach Unii Europejskiej od 2005 r. działa sieć punktów informacyjnych Europe Direct.
Punkty te to jeden ze sposobów, w jaki Komisja Europejska dociera z informacjami do opinii publicznej na poziomie lokalnym. Za świadczone w ramach sieci usługi nie są pobierane od obywateli żadne opłaty.
Punkty są współfinansowane i otrzymują środki od Komisji Europejskiej na działalność informacyjną dotyczącą Unii Europejskiej.
W ramach Europe Direct dostępne są cztery różne usługi: wszystkie służą obywatelom i wszystkie są prowadzone bezpłatnie.
Punkt kontaktowy Europe Direct oferujc serwis informacyjny dostępny na terenie całej Unii, za pośrednictwem którego drogą telefoniczną i elektroniczną można zasięgnąć informacji na wszelkie tematy związane z Unią. Europe Direct działają jako lokalne punkty informacyjne. Dostarczają informacji i odpowiedzi na wszelkiego rodzaju kwestie związane z Unią Europejską. Odpowiedzi udzielane są bezpośrednio i uwzględniają lokalne uwarunkowania. Odpowiednio przeszkolony personel ma kontakt z obywatelami poprzez organizowanie imprez w szkołach, debat z udziałem lokalnych i regionalnych polityków oraz prezentując Europę na targach.
Każdy może przyjść, zadzwonić czy napisać do Punktu Informacyjnego Europe Direct, aby zadać pytanie, zasięgnąć rady lub wyrazić swoją opinię na temat Unii. Organizowane są także różnorodne debaty, szkolenia i konkursy, a konsultanci Europe Direct są obecni, odpowiadając na pytania i rozdając publikacje, podczas targów pracy, szkoleń lub lokalnych uroczystości.
Prowadzą także ?lekcje europejskie? i wykłady otwarte, dbając o to, aby wiedza o UE dotarła do wszystkich potrzebujących, a także, aby ?informacja zwrotna?, czyli uwagi i opinie, trafiły do podejmujących decyzje.
Punkty są prowadzone przez różnego rodzaju instytucje. W Polsce są to uczelnie wyższe, izby rolnicze, organizacje pozarządowe i samorządy. Jest ich ponad dwadzieścia.
W naszym województwie jedyny Europe Direct znajduje się w Piotrkowie Tryb, tel. 44 649 76 62, faks 44 649 76 61, e-mail: europedirect-piotrkow@piotrkow.info.pl, www: www.europe-direct.piotrkow.info.pl


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »